יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

תקלות בשעון (טיימר) של הדוד

מה בעמוד זה? לחץ לפתיחת תוכן עניינים

שעון הדוד שלכם לא מתפקד כראוי? הנה התקלות, הפתרונות והתמחור של בעיות בשעון הדוד. באמצעות פורטל טופ דודים תוכלו לאתר את הבעיה, לדעת מהם העלויות לפתרונה ואף להזמין שירות במהירות ובכל אזור ברחבי המדינה.

הנה התקלות המוכרות בשעון הדוד

✔ שעון הדוד לא מסתובב: ישנם גלגלי שיניים קטנים כאלו ומחוגים, ממש כמו שעון אמיתי אך כאשר אנו מבצעים הפעלה וכיוון של הטיימר הוא לא נכנס לפעולה, הסיבה הפשוטה לכך היא שלא לחצנו על האפשרות הפעלה באמצעות שעון (כיוון של הכפתור לאמצע בין הפעלה לכיבוי זה מצב של טיימר). אם זאת לא תקלה כלכך פשוטה ככל הנראה שיש לכם תקלה חשמלית או במפסק החשמל עצמו של הדוד (עליו הסברנו כאן) ועליכם להחליפו. על מנת לדעת אם התקלה היא באמת המפסק הפעילו באופן ידני (ללא השעון) את הדוד, אם המנורה עובדת זאת לא הבעיה ואפשר לנשום לרווחה, מה שכן יכול להיות זה שהמגנון המכני של השעון עצמו נהרס והחלפתו עולה בין 300 - 450 ש"ח בלבד.

✔ השעון של הדוד מרעיש: אם ישנם רעשים ממש בולטים לאוזן בכל דקה שהמנגנון המכני של הדוד זז, כנראה שהמערכת שלו נפגמה והוא קרוב לסיום תפקידו בעולם הזה, מומלץ להזמין כבר עכשיו טכנאי להחלפתו, העלות זהה להחלפה רגילה ואת מחירה ציינו בסעיף הקודם.

✔ טיימר הדוד לא עובד: לאחר כיוון זמני ההפעלה כשורה ולאחר שהמתנתם לכך שהמים החמים שלכם יהיו בדיוק בזמן שהגדרתם, אתם פתאום נתקלים במקלחת קרה, אז ראשית גשו אל שעון הדוד שלכם ובדקו אם הוא מכניס אל הדוד עצמו לפעולה. אם כן - התקלה היא לא בשעון עצמו אלא בגוף החימום, טיימר או תקלה אחרת בדוד עצמו שגורמת לכך שהדוד לא מחמם, אם הוא לא נכנס לפעולה (הטיימר), התקלה היא חשמלית או בכפתור עצמו, בדקו זאת בארון החשמל שלכם (אם קפץ הפקק של הדוד) ונסו להפעילו ידנית, אם הפעולות האלו עזרו והדוד עובד (ללא שעון) אתם צריכים להחליף את השעון עצמו.

✔ שעון דוד בארון חשמל: ישנם אנשים אשר מתקינים את השעון של הדוד בארון החשמל, בעיקר לשמירת השבת ולאלו שמפעילים אותו לעיתים רחוקות יותר. אם הוא לא עובד אך כל שאר הפעולות של הדוד כן מתפקדות כשורה, יש להזמין חשמלאי לבדיקת המעגליים החשמליים ואין לנסות להתעסק באופן עצמאי בארון החשמל.

✔ שעון הדוד מקצר: כאשר יש קצר חשמלי שנוצר מהפעלה של הדוד, יכול להיות קצר פשוט שנמצא דווקא בשעון ולא בדוד עצמו, לצערנו בגלל שהיום השעון הוא חלק מהמספק לא ניתן לבודד את התקלה באופן מיידי, מה שמצריך בדיקה של טכנאי או חשמלאי לצורך איתור התקלה אם היא בשעון או בדוד עצמו. אם זה נמצא במערך הפעלת התזמון (מה שכמעט ואינו סביר שיקרה) אז באמת אפשר לאתר את התקלה, אך אם זה לא המצב, אין מה לעשות אלא להזמין טכנאי שיבדוק.

שעון דוד לא עובד