יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

קולטי השמש שלכם סתומים? הנה פתרונות

יש ימים חמים בחוץ ואתם מתקלחים במקלחת קרה? המים החמים פשוט מסרבים להגיע ולהתחמם מקרני השמש? אם לאחרונה ביצעתם ניקוי חיצוני לקולטים ואתם עדיין לא נהנים ממים חמים, ככל הנראה שיש לכם סתימה בקולטים והם לא עושים את עבודתם, הנה הסיבות לכך, הפתרונות לבעיה וכמובן עלויות ומחירים לפתרונתם.

הנה הסיבות שעשויות לגרום לסתימה בקולטים:

הצטרבות אבנית: מרבית הבעיות בקולטים ובדודי שמש בפרט נגרמים בשל אבנית אשר מצטברת וגורמת לסתיבות וכשלים טכניים קשים המקשים על המים לזרום ויכולים להגיע עד לרמה של סתימה בצנרת, אבנית יכולה להרוס לנו לחלוטין את הקולטים ואת הדוד עד לרמה של החלפה וכאשר מאתרים בעיה מסוג זה יש לפעול במהירות לטיפולה ואף למניעתה בעתיד.

בלאי: כמו כל מוצר ובייחוד מוצרים אשר מעורב בהם חשמל ומים ואף על פי כמה וכמה שהם חשופים לגשם ולשמש אין ספק כי בלאי ייוצר בתוך כמה שנים, סתימה יכולה להיגרם בשל בלאי של צינורות הנירוסטה, גומי ופלסטיק אשר נהרסו ועוד המון סיבות, תחזוקה נכונה ושמירה על הדוד תתן לכם עוד כמה שנים טובות של מים חמים, כמובן שמומלץ לבחור בחברה טובה ולהזמין מוצר איכותי על מנת להנות כמה שיותר. *לידע כללי, דוד שמש וקולטים מחזיקים בין 6 ועד 10 שנים.

חלודה וחול: הפסקות מים חוזרות ונשנות יכולות לגרום חדירה של חול אל מערכת המים (בדומה לכך שמפעילים את המים לאחר הפסקת מים ומקבלים "מים חומים") הם כמובן גם מגיעים למערכת הדוד שלנו ואיך לא? גם לקולטי השמש אשר מזרימים מים באופן תדיר במערכת סירקולציה. במידה והיו לאחרונה אצלכם הפסקת מים ולאחר מכן נגרמה תקלה בחימום ככל הנראה שיש קשר ישיר.

יש כמה פתרונות לבעיות האלו:

פתיחת סתימה בקולטי השמש: אם יש סתימה בקולט והוא עדיין לא ניזוק, ישנם שירותים אשר מספקים פתיחת סתימות לקולטים סתומים אם זה בגלל אבנית או חול. השירותים הנ"ל ניתנים על ידי טכנאי דוודים וגם על ידי אינסטלטורים אשר מתעסקים בדודי שמש וחשמל.

ניקוי קולטים: השוני בין פתיחת סתימה לניקוי הוא שבעת ניקוי מוחדרים חומרים למניעת אבנית באמצעות לחץ מים חזק, עושים שטיפה פנימית לקולטים ולעיתים מפרקים אותם ומרכיבים לאחר ניקוי ייסודי ומקצועי שלהם, מומלץ להשתמש בשירות גם בשל תחזוקה שנתית ולא רק כאשר נתקלים בבעיות.

החלפת הקולט: לעיתים נגרם נזק בלתי הפיך לקולט ויש לבצע החלפה של צנרת הנחושת, לתקן נזילות ומבחינה כלכלית כבר עדיף לבצע החלפה של כל הקולט. זאת כמובן הוצאה כבדה ואף אחד לא רץ לבצע אותה, אבל כאשר אין ברירה. חייבים להחליף את הקולט וללמוד להבא כיצד להימנע מהתקלות שנגרמו.

מסנן אבנית: דיברנו על הימנעות מתקלות בעתיד ואחד הגורמים המרכזיים לסתימת קולטים היא האבנית, התקנה של מסנן חיצוני יכולה לפתור את הבעיה ולשמור לנו על כל מערכת הקולטים והדוודים לאורך זמן רב יותר, זהו צעד שבהחלט צריך לעשות כאשר מאתרים בעיות אבנית בדוד או בקולט.


החלפת פאנל

אז מהן העלויות ומחירים?

לכל בעיה יש פתרון ואיך לא? גם מחיר! אז שירותי ניקוי קולטי שמש כיום עולה בין 350 - 500 ש"ח. התקנה של מסנן מפני אבנית למערכת כולה עולה בין 300 ועד 700 שקלים. פתיחת סתימה בלבד תעלה לנו 300 ועד 400 שקלים והחלפה של קולטים סטנדרטים שני לוחות כולל פירוק והתקנה של חדשים וכמובן רכישתם של חברה איכותית ינועו בין 1,200 ועד 2,400 ש"ח, אם אתם רוצים לדעת עוד על מחירים - בקרו כאן.