יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

נזילה מהפלאנג'

מדוע מתרחשת נזילה מהפלאנג', כיצד ניתן לטפל בה, כמה זה עולה וגם מדוע מומלץ להסתייע בטכנאי דודים מוסמך - כל הפרטים מתחת.

מדוע מתרחשת נזילה מהפלאנג'?

נזילה מהפלאנג' מתרחשת לעתים בגלל הצטברות אבנית על הרכיב ומחבריו. הגומיה של הפלאנג' נוטה להשחק במהירות עקב הצטברות אבנית וכך גם הברגים והפלאנג' בעצמו. לעתים הסיבה לנזילה נובעת מחיזוק אגרסיבי מדי של הברגים או לחילופין - התרופפות שלהם.

 

נזילה מהפלאנג

כיצד ניתן לתקן נזילה מהפלאנג'?

כיום במסגרת תיקון דודים לא ניתן לתקן את הפלאנג' ועל כן, עולה הצורך להחליף אותו בשלמותו - בין אם מדובר בדוד שמש או חשמל.

כמה עולה תיקון נזילה מהפלאנג'?

תיקון הנזילה בפלאנג' נע בין 500 - 750 ש"ח וזה מתייחס להחלפת פלאנג' בדודי שמש וחשמל כאחד. המחיר צפוי להתייקר אם הגישה אל הדוד אינה נוחה (כמו במקרים של דודים על גגות רעפים).

 

מחיר ממוצע להחלפת פלאנג' לדוד

מחיר ממוצע להחלפת פלאנג' לדוד: 625 ₪

טווח מחיר גבוה 750 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

האם אני יכול לטפל בנזילה מהפלאנג' בעצמי?

טיפול עצמאי בפלאנג' המקושר לדוד עשוי להיות מסוכן מאוד היות והוא מצוי בסביבה שנחשבת בסיכון גבוה להתחשמלות ועל אחת כמה וכמה כאשר הפלאנג' אינו תקין ונוזל. הפלאנג' עצמו מחובר לרכיבים חשמליים שבפעולה לא נכונה יכולים לחשמל בצורה מסכנת חיים.

 

תוצר ההתחשמלות העוצמתי נובע בין היתר גם ממי הדוד שביכולתם להוביל זרם חשמלי בצורה מיטבית אל גוף האדם. הבחנתם בנזילה מהפלאנג' בדוד? המנעו מלהשתמש בדוד עד להגעת טכנאי דודים לבדיקה ולטיפול מתאים. השאירו פרטים בטופס מתחת או לחילופין התקשרו אלינו ותוכלו לקבל ישירות לנייד עד 3 טכנאי דודים באזור מגוריכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי החלפת פלאנג' בדוד וכך לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

כיצד מוחלף פלאנג' בדוד?

מתחת נציג את השלבים להחלפת פלאנג' מטפטף בדוד, כפי שטכנאי דודים צפוי לבצע את העבודה. צוות פורטל טופ דודים מזהיר שלא לנסות להחליף רכיב זה בדוד ללא ליווי של בעל מקצוע כי אתם עלולים להתחשמל ולגרום לנזק בלתי הפיך לעצמכם ולדוד. להלן שלבי ההחלפה:

 1. ניתוק - בשלב זה טכנאי הדודים ידאג להוריד את שאלטר החשמל ולסגור את המים כדי להסב שטח עבודה בטוח.
   
 2. פירוק הפלאנג' הנוזל - כעת הטכנאי יפרק את רכיב הפלאנג' וכל החלקים שנוגעים לו (גוף חימום, טרמוסטט ומאיץ חום לדוד).
   
 3. ריקון הדוד - כעת הוא ירוקן את תכולת מי הדוד. בשלב הזה הוא יסיר את אבנית הדוד: אם הדוד עומד - מרבית האבנית תצא עם המים אך אם הוא שוכב, הטכנאי יצטרך להכנס ממש לפנים הדוד כדי להסיר את שכבת האבנית.
   
 4. חיבור פלאנג' לדוד - כעת הוא יתקין פלאנג' חדש לדוד, עם חיבור לחוטים ותוך שהוא מקפיד להדק את ההברגה.
   
 5. מילוי הדוד - כעת טכנאי הדודים יפתח מחדש את אספקת המים לדוד.
   
 6. בדיקה - כעת לאחר מילוי הדוד, הטכנאי ירים את השאלטר וידליק מחדש את הדוד, תוך שהוא מוודא שלא קיימת דליפה מאזור הפלאנג' או מחלקים אחרים בדוד. אם הדוד מתחמם כרגיל ואין חשש לנזילה - העבודה הושלמה.

כל כמה זמן יש צורך בהחלפת פלאנג'?

יש צורך בהחלפת פלאנג' כל 4 - 5 שנים. הסיבה לכך היא כי כאשר הדוד מופעל, הפלאנג' שבתוכו צובר כמויות גדולות של אבנית, מה שמקצר את חייו. כמובן שבמידה והותקן לכם מסנן אבנית לדוד, תוכלו אף להאריך בצורה משמעותית את חיי הפלאנג' והרכיבים האחרים בדוד.

 

מועד החלפת פלאנג' לדוד בממוצע:
 4.5 שעות
5 שנים משך זמן 4 שנים