יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

נזילה בדוד שמש

במידה ויש לכם נזילה בדוד שמש, הדוד מטפטף מלמטה או נוזל מההיקף שלו - יש לכך פתרון וכמובן גם סיבה, אז הכירו את כל המידע החשוב, הבינו את מחיר הטיפול בתקלה וכמובן, תוכלו גם להזמין תיקון נזילה בדוד שמש וחשמל דרך טופ דודים.

ראשית,  כמה עולה לתקן נזילה בדוד?

מהן הסיבות לכך שדוד שמש נוזל, דולף ומטפטף? ומה המחיר לפתרון כל אחת מן הבעיות? גלו כמה עולה לתקן נזילה בדוד לפי סוג התקלה:

  • דוד מטפטף: לרוב כאשר דוד שמש נוזל מלמטה זה בגלל פלאנג' שלא סגור היטב או תקול ויש להחליפו, אפשר לומר שזאת אחת מן התקלות הנפוצות בדודי השמש והחשמל כאשר יש טפטוף מהדוד. הדבר עשוי להסביר על בעיה באטם, הצטברות אבנית באזור הפלנאג' או חימום יתר של הדוד. עלות פתרון התקלה (החלפת פלנאג') מסתכם ב-500 - 700 ש"ח.
     
  • נזילה בדוד מצנרת הדוד: צנרת דוד השמש עשויה להינזק ממפגעי מזג האוויר או שמא טכנאי הדודים לא עשה בידוד על צינורות המים והם חשופים. החלפת צנרת לדוד נעה בין 350 - 450 ש"ח.
     
  • דוד נוזל מההיקף: כאשר יש נזילה מגוף הדוד עצמו, אין מה לעשות ויש צורך לבצע החלפת דוד שמש. לרוב נראה את דוד חשמל נוזל מההיקף בגלל שהמערכת חימום לרוב אחראיות על נזקי מיכל וגוף הדוד. מחיר החלפת דוד נעה בין 1,500 - 2,000 ש"ח, תלוי בנפח הדוד.
     
  • נזילה משסתום לחץ בדוד (ברז הדוד / פורק לחץ): תפקידו לשחרר לחץ מהדוד כאשר מגיע לטמפרטורה גבוה על מנת למנוע מהדוד להתפוצץ, לעיתים לא מדובר על תקלה כאשר יש טפטוף משסתום הלחץ אלא שחרור אדים שהופכים לטיפות. מה שכן צריך לבדוק הוא את הטרמוסטט שהוא תקין ולא מאפשר חימום יתר של הדוד. כמובן שאם יש בעיית אטימות או כשל אחר בפורק לחץ הדוד, ניתן להחליף אותו, המחיר הוא בין 250 - 300 ש"ח.


מחיר תיקון נזילה נפוצה בדוד

מחיר תיקון נזילה נפוצה בדוד: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

דחיפות טיפול בתקלה כמו נזילה בדוד חשמל

זהיתם נזילה בדוד חשמל? רואים דוד דולף מכמה אזורים שונים? או אפילו טפטוף מהפלאנג'? יש להטפל בבעיה באופן מהיר ובהול. תחילה של טפטוף מהדוד מעידה על תקלה שעשויה להתפתח לנזק גדול יותר. וכדאי שטכנאי דודי שמש יבוא ויבדוק מה סיבת נזילת המים מהדוד בהקדם ויטפל בה.
 

דחיפות לטיפול בתקלה:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

דוד שמש נוזל מלמטה - כך זה נראה:

ניתן לראות בסרטון הבא כיצד נראת נזילה בדוד שמש, כאשר הדוד נוזל מלמטה דרך הפלנאג' דבר אשר עשוי לגרום להריסת גוף החימום והטרמוסטט. כמו כן, נזק לגג ופגיעה באיטום.
 

מתי אפשר לבצע תיקון נזילה לדוד ומתי לא?

לא בכל מצב אפשר לבצע תיקון נזילה לדוד, לעיתים הבעיה מורכבת יותר ומצריכה החלפה של חלק ואף את כל הדוד עצמו, אז מהם המקרים בהם נוכל לטפל בדוד ומתי לא?
 

סוג התקלה האם ניתן לתקן?
דוד מטפטף מחיבורי המים כן - במידה וזה לא מהברגות הפנימיות.
דוד נוזל מלמטה כן - לרוב החלפת פלאנג'
דוד חשמל נוזל מההיקף לא - צריך להחליף את הדוד
נזילה מפורק לחץ בדוד כן - ניתן לתקן.

דוד נוזל

משווים בין טכנאי דוודים בטופ דודים

פורטל טופ דודים מאפשר לכם למצוא כל מידע אודות דוד שמש, בין אם זה מחיר, סוג תקלה, הזמנת שירות טכנאי דודי שמש וחשמל לביתכם ועוד. אז אם יש נזילה בדוד שמש, דליפה ואפילו טפטוף - השאירו פרטים, קבלו מספר הצעות מחיר וערכו השוואת מחירים. השירות ניתן בחינם וללא התחייבות.