יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

סיבות לנזילות בדוד השמש

יש לכם נזילה בדוד השמש? הנה כמה סיבות לכך, איתור נכון של התקלה וידע מקדים עשוי לחסוך לכם כסף רב, קראו כעת מעין נובעת התקלה וכמה עולה לתקנה.

שלושת הסיבות לנזילה מהדוד וכמה עולה לתקן אותן:

1. הסיבה העיקרית והנפוצה ביותר לדוד מטפטף היא הפלאנג', החלפתו עולה בין 250 - 350 ש"ח בלבד ופותרת את הבעיה לאורך זמן.

2. צנרת חיצונית, לעיתים הצנרת נפגמת עקב מזג האוויר הקשה בארצנו, בין אם זה החום הרב או האקלים החורפי, החלפה של צנרת חיצונית עולה בין 350 - 450 ש"ח.

3. נזילה מגוף הדוד עצמו, כאשר ישנו סדק או חור מהיקף הדוד אשר נגרם בדרך כלל בעקבות בלאי, יש לבצע החלפה מלאה של המיכל, עלות טיפול בבעיה מסוג זה יכולה לעלות לנו בין 1,000 - 2,200 ש"ח.

ראשית, מהיכן הנזילה בדוד?

מיקום הנזילה הנו חשוב מאוד, אם מדובר על נזילה מהפלנאג', התיקון שונה ויחסית פשוט. אם מדובר על דוד שנוזל מלמעלה ככל הנראה שיש בעיה במיכל וברוב המקרים נצטרך להחליף את הדוד. מקרה דומה הוא נזילה מהיקף הדוד, גם כאן צריך להחליף את המיכל ולמעשה את הדוד כולו. נזילות של צינורות הם הפשטות יותר והחלפת מחבר או צינור יפתרו את הבעיה. לאחר איתור מקור הנזילה תדעו כיצד לפעול ולפחות איזה פעולה הטכנאי צריך לעשות.
 

דוד נוזל

כיצד לפעול בעת גילוי הנזילה?

דודי שמש נמצאים בדרך כלל על הגג ולכן ראשית יש לסגור את המים בדרך כלל יש ברז ניתוק נפרד לדוד השמש, ברז זה נימצא ליד הדוד בכניסה לדוד, אם אין ברז ניתוק יש לסגור את הברז הראשי מייד חבל על המים ועל הנזקים היכולים להגרם מרטיבות בגג ובתקרה של השכנים. לפני שפונים לאינסטלטור או מתקין דודי שמש יש לוודא היכן פתח יציאה לגג ואם יש מפתח לגג מומלץ לתאם עם וועד הבית. עלייה לגג מסוכנת מאוד מחייבת עבודה בגובה סולם מתאים ומזג אוויר מתאים ישנה סכנה ממשית של החלקה ולכן מומלץ לא לעלות לגג במזג אוויר סוער ואין סכנה גדולה מזאת לעלות לגג בחשכה. - מחיר לתיקון נזילה בדוד שמש בין 350 ש"ח עד 450 ש"ח (תיקון צנרת חיצונית) - הכנס למחירון דודי שמש המלא

מחיר תיקון נזילה נפוצה בדוד

מחיר תיקון נזילה נפוצה בדוד: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

לאחר איתור הנזילה, איך לתקן אותה?

לא תמיד נזילה בדוד שמש מחייבת החלפה של הדוד, כאשר הוא מורכב גם מצנרת ולפעמים הנזילה היא חיצונית וניתן לתקנה. הדוד מורכב מצינור כניסה מים קרים צינור יציאה צינור מים חמים וצינור מזרים לקולט וצינור סחרור מהקולט, לא פעם הנזילה נובעת מנזילה מאחד מצינורות אלה, כאשר מזהים נזילה בדוד השמש יש להזמין טכנאי באופן מיידי על מנת שיתקן את התקלה טרם תהפוך למשהו חמור יותר.

כך נראת נזילה מהפלאנג' בדוד

מזמינים טכנאי דודים לתיקון הנזילה

כאשר יש נזילה בדוד השמש חשוב מאוד להזמין טכנאי דודי שמש מוסמך ומקצועי אשר יבצע תיקון לאותו הצינור, לעיתים הנזילה היא מהפלאנ'ג ולפעמים מצינור אשר נהרס עם הזמן, חשוב מאוד לתחזק דודי שמש בעיקר לפני החורף, שמא טיפול בדודים בתקופת החורף קשה יותר והעלויות לתיקון גדולות יותר, תיקון נזילות לדודים צריך להתבצע לפני העונה הקרה, אל תזניחו נזילות בדוד הן יכולות לגרום לצבירת אבנית, הריסת הדוד ואף נזילות בגג הבית.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה