יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

טרמוסטט תקול ומקצר

במידה והטרמוסטט שלכם בדוד תקול ואינו עובד כשורה יש לכך כמה סיבות, למזלכם זאת תקלה נפוצה והעלות לטיפול בה אינה יקר ולא יגרום לכם לנזק כלכלי, ראו את הסיבות לבעיה, הפתרונות וכיצד למנוע מהתקלה לחזור בשנית.

אז כמה עולה לטפל בבעיה?

החלק הזעיר הזה בדוד אשר נקרא טרמוסטט אינו חלק יקר והחלפתו אינה מסובכת לכל טכנאי דודים מקצועי, פירוק הפלאנג' החלפת החלק והרכבתו זה כל מה שדרוש על מנת לטפל בבעיה, כיום החלפה של טרמוסטט עולה בין 200 - 350 שקלים, תלוי בסוג הדוד שלכם, אם יש לכם מותג בביתכם של כורמגן, אמקור, אמישראגז או של אחת מהחברות הנוספות מומלץ להשתמש בחלק מקורי ולא בתחליף שעשוי לעשות לכם בעיות בהמשך.

החלפת טרמוסטט לדוד

החלפת טרמוסטט לדוד: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

חמש סיבות -  למה הטרמוסטט בדוד לא עובד?


1. בלאי: הסיבה במרבית המקרים בדודי שמש וחשמל זה ללא ספק בלאי אשר נגרם עם הזמן שילוב חשמל ומים בתנאים חיצוניים מפני שמש וגשם יוצרים קרוזיה, אבנית, חלודה ושחיקה של החלקים במיוחד אלו אשר נמצאים בחלקם מחוץ למיכל עצמו וחשופים עוד יותר למפגעי מזג האוויר, על מנת למנוע מהתקלה לחזור יש לבדוק כי המערכות החשמליות החיצונית של הדוד שלכם מוגנות מפני גשמים.

2. הטרמוסטט מקצר: איך יודעים שזה באמת הטרמוסטט? כאשר דוד מקצר בהפעלה ככל הנראה שמדובר על תקלה אחרת שלא קשורה בהכרח לטרמוסטט שלכם הרי הוא נכנס לפעולה רק כאשר המים מתחילים להתחמם ומודד את הטמפרטורה בהתאם לכך, הגילוי הקל ביותר לדעת אם הוא מקצר זה כאשר אחרי הפעלה של כמה דקות (לפחות 10 - 15 דקות) הוא מקצר ככל הנראה זה השלב בו הטרמוסטט של הדוד מתחיל לעבוד ויש כשל חשמלי במערכת והוא "מקפיץ" את החשמל בביתכם.

3. המים לא מספיק חמים או חמים מידי: תפקידו הראשי של הטרמוסטט הוא למדוד את הטמפרטורה של המים ולתת את הפקודה למערכת החשמלית לעצור את זרם החשמל כי המים הגיעו לטמפרטורה המתאימה. כאשר הוא תקול הוא יכול לגרום לחימום לעצור לפני הזמן או לא לעצור אותו בכלל ובמצב כזה הדוד עלול להתפוצץ או פשוט לא לחמם - ראו מאמר שלם שכתבנו על דוד שאינו מחמם.

4. חיישן הטרמוסטט: ישנה חלוקה של הטרמוסטט לשני חלקים, החיישן עצמו שנמצא בתוך הדוד וכל המעגל החשמלי נמצא מחוץ למיכל עצמו, כאשר החיישן תקול מערכת זרימת החשמל  אינה יודעת מתי להפסיק לחמם את המים (ממש בדומה לסעיף הקודם), התקלה הזו יכולה לגרום לנזילות בדוד ועד להריסתו של גוף החימום ולעיתים לכל המערכת.

5. מד הטמפרטורה: מחוץ למיכל נמצא מד אשר מתקיני דוודים יודעים להגדיר את הטמפטורה הנכונה שבה צריך לעצור החימום של המים וזאת על מנת שלא יהיו לכם מים חמים מידי במקלחת וכמובן שלא ייגרם שום נזק למיכל עצמו, כאשר המד לא מכוון כמו שצריך זאת לא תקלה טכנית אלא הגדרה בלבד שצריכה להיעשות על ידי מתקין או טכנאי שעבד אצלכם, כמו כן יכולה להיווצר גם בעיה הפוכה שהדוד מפסיק לחמם לפני הזמן וזאת בשל הגדרה של טמפרטורה נמוכה מידי.


טרמוסטט תקול

שאלות ותשובות - טרמוסטט

מהו תפקיד הטרמוסטט בדוד?

תפקיד חשוב מאוד בכל המערך של הדוד הפועל על פי חשמל. הוא אחראי להגיד לגוף החימום להידלק ולהגיע לטמפרטורה מסוימת המוגדרת בו. כאשר הוא תקול הדוד עשוי להתפוצץ או כלל לא לחמם את המים.


מה זה טרמוסטט חכם לדוד? (WIFI)

בארץ הנושא פחות נפוץ. אבל טרמוסטט חכם הוא כזה שיודע להציג על גבי צג מהי הטמפרטורה הנוכחית בדוד כעת. ככה שלא צריך לבדוק אם יש מים חמים או להדליק את הדוד. בנוסף ניתן להגדיר שמירה על טמפרטורה מסוימת בשעה מסוימת ככה שבמידת הצורך הוא מדליק את הדוד ואם לא צריך - הוא לא מדליק.


איך עובד הטרמוסטט?

הטרמוסטט בודק את הטמפרטורה הנוכחית במי הדוד ובמידת הצורך סוגר מעגל להפעלת הגוף או פותח מעגל כאשר הטמפרטורה מספיק גבוה.


איזה טמפרטורה להגדיר בתרמוסטט?

הטמפרטורה הנפוצה נעה בין 45 ל 55 מעלות, הרחבנו על טמפרטורה בדוד כאן.


איך לבדוק האם התרמוסטט תקין?

הטרמוסטט עושה רעש עדין של טקטוק - הורד את ההגדרה שלו ל-0 מעלות. אם יש טקטוק תקין.

כמובן שאנו לא ממליצים לעשות בדיקות כאלו לבד במיוחד כאשר מדובר על חשמל וממליצים להזמין טכנאי דוודים.


לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה