יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

בעיות עם זרם המים מדוד השמש?

מה בעמוד זה? לחץ לפתיחת תוכן עניינים

אם אתם מתקלחים ומרגישים כי זרם המים (החמים) חלש, ככל הנראה שיש לכם בעיה בדוד השמש או בצנרת הביתית, אנו כמובן ניתן דגשים לסיבות למה הזרם במקלחת יכול להיות חלש וזאת כאשר אנו מדברים אך ורק על המים החמים המגיעים דרך דוד השמש או החשמל שלכם.

סיבות עיקריות לזרם מים חמים חלש באמבטיה

כאשר יש לכם זרם מים קרים חזק וזרם מים חמים חלש, כנראה שהבעיה היא איפשהו בדוד בין אם זה בדרך ממנו אל המקלחת או במיכל עצמו, יכולות להיות מגוון בעיות ותקלות במערכת הזו והנה הסיבות, הפתרונות והמחירים לטיפול בכל בעיה מסוג זה.

1. ייתכן כי ישנה אבנית בדוד, אם יש אבנית בדוד השמש היא חוסמת את יציאת המים החמים וכניסת הקרים, דבר אשר מעקב את מעבר המים וגורם לנו לקבל זרם חלש יותר ולעיתים גם למקלחות קצרות יותר עקב חימום של כמות מים קטנה יותר, על מנת לפתור את הבעיה צריך להזמין טכנאי דודים לניקוי של המיכל ובמקרה הצורך גם בהחלפתו. על מנת לשמור על הדוד ולתחזק אותו בצורה כזו שלא יפגע שוב מאבנית יש להתקין מסנן אבנית בדוד שעליו תוכלו לקרוא כאן.

2. צנרת תקולה, אם צנרת המים שעוברים מן הדוד אל המקלחת בעלת חור או תקולה מסיבה כזו או אחרת ניתן לראות זאת בכמה אופנים, ראשית צריך לבדוק בגג הבית (אם מדובר על דוד שמש) אם הצנרת תקינה ואין בה חורים, אם מדובר על דליפה בתוך הבית נראה זאת באמצעות רטיבות על גבי הקירות וניתן להבין מכך ששם התקלה, עלות לטיפול בתקלות צנרת בתוך הדירה הכולל איתור וטיפול יכולות לעלות לנו כמה אלפי שקלים ולכן מומלץ להפעיל את ביטוח הדירה, לעומת זאת אם מדובר על החלפה של צנרת בחלק הקרוב לדוד, טיפול כזה יכול לעלות לנו בין 300 - 500 שקלים בלבד.

3. זרם חלש באופן כללי, אם יש לכם זרם מים חלש גם חמים וגם קרים בכל הבית יש שני אפשרויות, או שמדובר על תקלה באספקת המים של העירייה לביתכם (ניתן לבדוק אם יש פיצוץ ברחוב על פי כמות צריכת המים שלכם במונה) והאופציה השניה היא שיש תקלה בתוך מערכת המים הביתית שלכם ועליכם לבדוק זאת באופן פרטני, באמצעות יועץ אינסטלציה או בעזרת אינסטלטורים מומלצים.

4. כניסת מים ויציאת מים מהדוד, במידה ואותרה התקלה בדוד והיא בהכנסת מים והוצאתם ממנו, ניתן לבצע מעקף לדוד ולהזרים לו מים ישירות דרך הצובר הראשי של הדירה וזאת על מנת לתגבר את העוצמה של הכנסת המים, דבר אשר פותר את הבעיה ב99%, העלות של פתירת בעיה מסוג זה היא בין 600 - 1,000 ש"ח (תלוי באורך הצנרת). למחירים נוספים, בקרו כאן.

5. אין זרם חזק של מים בקומות הגבוהות (לגרים בבניין), כאשר יש בעיות כאלו שאין פרטיות פר ברז מסוים ופרט לדירה אחת אלא לקומות שלמות, כנראה שיש בעיה במשאבת הלחץ אשר "דוחפת" את המים כלפי מעלה, זאת בעיה כללית אשר צריך לפתור אותה על ידי וועד הבית או חברת הניהול הנמצאת בבניין.

6. זרם מים חמים חלש בברז אחד, יש תקלה בברז ספציפי? כנראה שלא מדובר על הדוד שלכם, הצטברות אבנית ולכלוך ואפילו חלודה בברז יכולים לגרום לכך שהוא לא מתפקד כשורה. צריך לפתוח את הברז ולראות מה קורה שם, במרבית הפעמים זה מסתכם בהחלפת ברז. העלות היא בין 300 - 500 ש"ח.

זרם מים חמים חלש בברז
 
7. זרם מים חמים חלש במקלחת, התקלה הזו גורמת קשורה כמעט באופן ישיר אל הדוד שלכם, כאשר יש תקלה כמו סתימה או אבנית בדוד השמש המים זורמים ממנו באופן חלש, כנראה שתצטרכו ניקוי אבנית למיכל ולצנרת, אך לעיתים זה מצריך החלפת דוד ואפילו חלקים מסוימים בצנרת, אם התקלה היא רק במקלחת, בדקו את ראש הדוש שלכם טרם תבדקו את הדוד עצמו.