יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

הדוד עושה רעשים?

דוד שמש המופעל על ידי חימום חשמלי עשוי לגרום לרעשים, האם זה סביר ותקין? לא. תכף תגלו מדוע דוד עושה רעשים והאם כדאי לדאוג מכך.

הפעלת את דוד החשמל והוא עושה רעשי קיטור?

דוד חשמל מחמם את המים בדומה לקומקום, אך אינו מגיע ל-100 מעלות, לכן ישנו טרמוסטט אשר אחראי על שליטה בטמפרטורה (אגב הטמפרטורה המומלצת היא בין 45 - 55 מעלות), במידה והטרמוסטט תקול ואינו עובד - אין שום בקרה על עוצמת החימום ולמעשה הדוד לא יפסיק את החימום לעולם עד שתעצרו אותו, כאן למשל ניתן לשמוע את "רעשי הקיטור" היוצאים מן הדוד כאשר הוא מגיע לרתיחה מלאה - דבר זה מסוכן מאוד ועשוי לגרום לנזילות מן הדוד, פגיעה בגוף החימום, פיצוץ המיכל ואף מסוכן לאדם המתקלח, רעשי הקיטור יוצאים דרך "פורק הלחץ" אשר תפקידו הוא למנוע מדוד להתפוצץ, אך ישנם מצבים שגם הפורק וגם הטרמוסטט תקולים ולכן נשמע רעש חזק של קיטור היוצא מן הדוד - במצבים אלו חובה להזמין טכנאי לטיפול בתקלה.

הדוד עושה רעשים מוזרים בעת חימום

רעשים מוזרים מתוך מיכל הדוד? אכן זה ייתכן, ברגע שמצטברת אבנית במיכל או על גוף החימום, היא תשתחרר בשלב מסוים אל המיכל עצמו ובעצם יהיו לנו במיכל "אבנים" העשויות מאבנית, כאשר המים מתחממים ונעשת סירקולציה התזוזות של המים גורמות גם לאבנית הקטנות שהצטברו לנו בדוד לנוע והן למעשה עושות את הרעשים המוזרים שאנו שומעים, ניקוי מפני אבנית עשוי לפטור את בעיית הרעש ולאחר מכן מומלץ להתקין סנן אבנית ייעודי לדוד, מצב זה אינו מסוכן אך תחזוקה נכונה של הדוד תשאיר אותו תקין לאורך זמן.

רעשים מהדוד

רעש של לחץ אוויר מצנרת הדוד

מערכת הדוד אטומה באופן הרמטי למדי, אם התקנתם לאחרונה דוד חדש ואתם שומעים רעשי אוויר מוזרים בעת חימום, ייתכן כי ישנו אוויר תקוע בתוך מערכת החימום שלכם ובצינורות, האפשרות הראשונה שצריך לבדוק היא אם פורק הלחץ אכן תקין, כי לאחר הרתחה ראשונה הבעיה הזו צריכה להיעלם, אך אם זה טרם קרה - מומלץ להזמין טכנאי לבדיקת תקינות המערכת.

רעש נוסף אך לא מהדוד עצמו

טיימר או שעון השבת של הדוד גם הוא עשוי לגרום לרעשים, רעש טיקטוק מעצבן ומטריד, כתבנו ארוכות על כך בעמוד תקלות בשעון הדוד, שם תוכלו לקרוא בהרחבה מדוע שעון הדוד עושה רעשים ומהן הסיבות לכך.