יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

דוד מקצר

דוד חשמלי מקצר? בהדלקה? בזמן גשם או שהדוד מקפיץ פחת וקופץ החשמל בכל הבית? יש לכך לא מעט סיבות ורשמנו על כולן הסבר, דרך תיקון וכמובן גם כמה יעלה לכם לתקן אותם. המשיכו לקרוא והבינו הכל - כמובן, ניתן גם להזמין דרכנו טכנאי דודי שמש לתיקון קצר בדוד. 


מהם המקרים בהם דוד מקצר

מהם הסיבות העיקריות לכך שדוד מקצר?

ישנן סיבות רבות לקצר שנגרם עקב שימוש בדוד, אך על מנת לדעת מהי בדיוק התקלה יש לאפיין אותה לפי התרחיש המדויק לה, ולכן רשמנו מטה מהם הסיבות לקצר חשמלי בדוד על פי סיטואציה מסוימת. אם תעקבו אחרינו צעד אחד צעד, אתם גם תאתרו את התקלה, הסיבה לתקלה והפתרון המשוער. בנוסף, תגלו מהי העלות לתיקון שלה (לא פחות חשוב). הנה המקרים:

 • דוד חשמל מקצר לפעמים: כאשר דבר כזה קורה יש כמה אפשרויות: או שחיווט החוטים פגום ויש חימום יתר (הפתרון לכך הוא בנייה מעקף חשמלי או נקודת כוח המיועדת אך ורק לדוד) או שגוף החימום בדוד מתחיל לסמן לנו שעומס זה לא בשבילו ויש להחליפו. עלות בניית מעקף נקודת כוח חדשה היא בין 700 - 900 ש"ח, מחיר החלפת גוף חימום 250 - 400 ש"ח.
   
 • הדוד מקצר בגשם: יורד גשם בחוץ והדוד שלכם פתאום הפסיק לעבוד? התקלה הזו נפוצה מאוד בתקופת החורף כאשר מפעילים גם מייבש כביסה, מדיח כלים, דוד שמש וכמובן אמצעי חימום בבית העומס החשמלי הרב גורם לקפיצות בחשמל, אך לא תמיד זאת הבעיה, ייתכן כי חלק מהחיווט החשמלי של הדוד בחוץ חשוף וכאשר יורד גשם יש פגיעה של החוטים במים ונעשה קצר חשמלי. על מנת לבדוק שהבעיה אינה עומס יש לכבות כמה שיותר מכשירי חשמל בבית ולתת לדוד לפעול לבדו. טיפול בחוטי חשמל חשופים ע"י טכנאי דודים מוסמך (או חשמלאי) תעלה לכם בין 300 - 450 ש"ח בלבד.
   
 • דוד מקצר בהפעלה (בלחיצה על מתג ההפעלה): באים להדליק את הדוד והפחת שלו קופץ? עכשיו ניתן לומר כי יש קצר בדוד החשמל באופן וודאי! התקלות השכיחות ביותר שגורמות לקצרים כאלו הן: גוף חימום תקול, טרמוסטט פגום, הצטברות אבנית, תקלה במפסק עצמו (זניח מאוד), עלות ממוצעת של הטיפולים האלו היא בין 300 ל-500 שקלים.
   
 • קצר לאחר החלפת גוף חימום: התחדשתם בגוף חימום חדש?! ופתאום יש תקלות וקצרים בדוד החשמלי? פנו במהרה אל הטכנאי שביצע את העבודה ובקשו ממנו לטפל בחיבורים בין גוף החימום לפלאנג', ככל הנראה הגוף תקול או החיבור אינו תקין ועליו לתקן את הבעיה, לא צריכה להיות עלות נוספת.
   
 • דוד מקצר לאחר חימום המים (טרמוסטט): מדליקים את הדוד, המים מתחממים ופתאום הוא מתחיל לקצר, הסיבה לכך שיש תקלה בטרמוסטט של הדוד וכאשר הוא נכנס לפעולה (בדרך כלל אחרי 70 מעלות), הוא מקצר את כל המערכת החשמלית, בנוסף יכולה להיות תקלה בגוף החימום עצמו שהוא מתחמם יתר על המידה וגורם לכשל, כמו כן יש קשר ישיר בינו ולבין הטרמוסטט כמובן, מחיר החלפה של טרמוסטט הוא 250 - 350 ש"ח.
   
 • דוד מקצר בבוקר: בכל בוקר שאתם באים להדליק את הדוד הוא מקצר, אבל בשעות הלילה והערב דווקא לא? בבוקר יש טל ולחות כאשר הם יכולים ליצור מצב הדומה ל'גשם' וחוט חשמל חשוף או אפילו פלאנג' שאינו סגור כשורה גורמים לקצר חשמלי. כפי שכתבנו, טיפול בחוטי חשמל חשופים צריך לעלות בין 300 - 450 ש"ח.

תיקון דוד מקצר - שירותים נפוצים

מהו מחיר תיקון דוד מקצר?

מחיר תיקון דוד חשמל מקצר משתנה לפי סוג התקלה, אבל - מרבית התקלות הן פשוטות והפתרון שלהן נע בין 300 ל-550 ש"ח, על פי הממוצעים שהצגנו לכם בפסקה הקודמת. כמובן שישנם מקרים יוצאי דופן בהן התקלה לא בהכרח בגלל שהדוד מקצר אלא בגלל נקודת החשמל עצמה וגם לכך, יש מחיר מותאם.

מחיר תיקון דוד מקצר בממוצע

מחיר תיקון דוד מקצר בממוצע: 425 ₪

טווח מחיר גבוה 550 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

מהי הדחיפות לטיפול כאשר הדוד מקצר?

גם אם הדוד מקצר לפעמים וגם אם הדוד מקצר בכל הפעלה, הדחיפות לטיפול בקצר בדוד חשמלי היא גבוהה מאוד. הסיבה? קצר בדוד חשמלי מעיד על תקלה במערכת החשמל, בין אם היא של הבית ובין אם היא של הדוד בלבד. כאשר יש תקלות כאלו, צריך לטפל בהם באופן מהיר - הן לא יעברו לבד והן עלולות להחמיר את המצב עוד יותר.
 

דחיפות לטיפול בתקלה:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

דוד מקפיץ פחת ומקצר את כל הבית

כאשר דוד מקפיץ פחת וגורם לנו לקצר חשמלי בכל הבית, יכולות להיות 2 סיבות לכך:

 • קצר בדוד חשמל: אז כל הסיבות מעלה שבגללם דוד חשמל מקצר כמובן רלוונטיות ולמעשה נגרם לנו קצר חשמלי בגלל שהדוד רטוב, חשוף ואולי אחד מהרכיבים שלו אינו תקין. זה כמובן יכול לגרום למצב בו דוד מקפיץ את החשמל בכל הבית. אבל אין זה אומר שמדובר על תקלה נרחבת, אלא על הדוד עצמו.
   
 • עומס חשמל בבית: האפשרות הנוספת היא שיש עומס חשמל בבית, זה יכול להיות שימוש בכמה מכשירי חשמל במקביל או תקלה בפאזה חשמלית שלא יכולה לעמוד בעומס של הפעלת דוד חשמל ועוד כמה מוצרים. מה שעושים הוא ראשית קוראים לחשמלאי ואם רוצים בנתיים להפעיל את הדוד, אפשר לכבות מכשירי חשמל אחרים.


קצר בדוד חשמל

אז מה עושים שהדוד מקצר?

ראשית, אם הדוד מקצר בגלל הפעלתו ומכשירים נוספים במקביל - כדאי לכבות אותם ולהפעיל אותו לבד, במקביל לקרוא לטכנאי לבדיקה. וכמובן שאף פעם לא נעים להתקל בתקלה שכזו וחשוב לציין כי הגורם העיקרי הוא אחזקה שאינה כשורה או - בלאי טבעי של הדוד, אם תבצעו ניקוי למערכת הדוד אחת לתקופה, השתמשו בסנן אבנית ותרעננו את האינסטורמטים מידי עונה. לא צריכה להיות תקלה בדוד שלכם! תוכלו להמשיך לקרוא על תקלות נפוצות במדור הבא ותגלו מהם הפתרונות לכל הבעיות.

האם להפעיל את הדוד למרות שיש קצר לעיתים?

אנחנו מבינים את השאלה ומעין היא נובעת. אך לא מומלץ כלל לעשות זאת. להפך עדיף לכבות ולהמתין להגעתו של טכנאי על מנת שהנזק לא יהיה גדול יותר.


דוד מקצר בבוקר, האם מותר להפעיל בערב?

דוד שמקצר בשעות הבוקר מעיד על כך שכאשר יש לחות גבוהה נוצר קצר. לכן כנראה מדובר על חיווט חשוף אשר מהווה סכנה. לא מומלץ וכדאי לזמן טכנאי לביתכם.


איך יודעים אם גוף החימום בדוד מקצר?

לא ניתן לדעת באופן וודאי עד שבודקים את התקלה ומגיעים לגוף החימום. אבל מרבית התקלות השכיחות ביותר הן בגוף החימום של הדוד.


איך מתקנים דוד מקצר?

להתעסק בחשמל לבדכם ועוד במתח כלכך גבוה, ממש לא מומלץ. לכן ברגע שהדוד מקצר חשוב להתייעץ ולהזמין טכנאי דודים מקצועי לביתכם שידאג לטפל בתקלה באופן מיידי ומהיר, מרבית הפעמים בהם דוד יוצר קצר חשמלי הם תקלות שכיחות ופשוטות כמו החלפת חלק, הגנה על חוט חשמל חשוף ואפילו מתג שעושה בעיות.