יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

הדוד מקצר

דוד החשמל שלכם מקצר? רוצים לדעת מה עושים ומהם הסיבות לכך? המשיכו לקרוא את הדף לעיל וגלו את כל הסיבות למה זה קורה.

מהם המקרים בהם דוד מקצר

מהם הסיבות העיקריות לכך שדוד מקצר

ישנן תקלות רבות לקצר שנגרם עקב שימוש בדוד, אך על מנת לדעת מהי בדיוק התקלה יש לאפיין אותה לפי התרחיש המדויק לה, ולכן רשמנו מטה מהם הסיבות לקצר חשמלי על פי סיטואציה מסוימת. אם תעקבו אחרינו צעד אחד צעד, אתם גם תאתרו את התקלה, הסיבה לתקלה והפתרון המשוער. בנוסף, תגלו מהי העלות לתיקון שלה (לא פחות חשוב). הנה המקרים:
 

1. דוד חשמל מקצר לפעמים: כאשר דבר כזה קורה יש כמה אפשרויות: או שחיווט החוטים פגום ויש חימום יתר (הפתרון לכך הוא בנייה מעקף חשמלי או נקודת כוח המיועדת אך ורק לדוד) או שגוף החימום בדוד מתחיל לסמן לנו שעומס זה לא בשבילו ויש להחליפו. עלות בניית מעקף נקודת כוח חדשה היא בין 700 - 900 ש"ח, מחיר החלפת גוף חימום 250 - 400 ש"ח.

 

2. הדוד מקצר בגשם: יורד גשם בחוץ והדוד שלכם פתאום הפסיק לעבוד? התקלה הזו נפוצה מאוד בתקופת החורף כאשר מפעילים גם מייבש כביסה, מדיח כלים, דוד שמש וכמובן אמצעי חימום בבית העומס החשמלי הרב גורם לקפיצות בחשמל, אך לא תמיד זאת הבעיה, ייתכן כי חלק מהחיווט החשמלי של הדוד בחוץ חשוף וכאשר יורד גשם יש פגיעה של החוטים במים ונעשה קצר חשמלי. על מנת לבדוק שהבעיה אינה עומס יש לכבות כמה שיותר מכשירי חשמל בבית ולתת לדוד לפעול לבדו. טיפול בחוטי חשמל חשופים ע"י טכנאי דודים מוסמך (או חשמלאי מוסמך) תעלה לכם בין 300 - 450 ש"ח בלבד.
 

תיקון חוטי חשמל חשופים

תיקון חוטי חשמל חשופים: 375 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

3. דוד מקצר בלחיצה על מתג ההפעלה: באים להדליק את הדוד והפחת שלו קופץ? עכשיו ניתן לומר כי יש קצר בדוד החשמל באופן וודאי! התקלות השכיחות ביותר שגורמות לקצרים כאלו הן: גוף חימום תקול, טרמוסטט פגום, הצטברות אבנית, תקלה במפסק עצמו (זניח מאוד), עלות ממוצעת של הטיפולים האלו היא בין 300 ל-500 שקלים.
 

4. קצר לאחר החלפת גוף חימום: התחדשתם בגוף חימום חדש?! ופתאום יש תקלות וקצרים בדוד החשמלי? פנו במהרה אל הטכנאי שביצע את העבודה ובקשו ממנו לטפל בחיבורים בין גוף החימום לפלאנג', ככל הנראה הגוף תקול או החיבור אינו תקין ועליו לתקן את הבעיה.
 

5. דוד מקצר לאחר חימום המים (טרמוסטט): מדליקים את הדוד, המים מתחממים ופתאום הוא מתחיל לקצר, הסיבה לכך שיש תקלה בטרמוסטט של הדוד וכאשר הוא נכנס לפעולה (בדרך כלל אחרי 70 מעלות), הוא מקצר את כל המערכת החשמלית, בנוסף יכולה להיות תקלה בגוף החימום עצמו שהוא מתחמם יתר על המידה וגורם לכשל, כמו כן יש קשר ישיר בינו ולבין הטרמוסטט כמובן, מחיר החלפה של טרמוסטט הוא 400 - 550 ש"ח.
 

6. דוד מקצר בבוקר: בכל בוקר שאתם באים להדליק את הדוד הוא מקצר, אבל בשעות הלילה והערב דווקא לא? בבוקר יש טל ולחות כאשר הם יכולים ליצור מצב הדומה ל'גשם' וחוט חשמל חשוף או אפילו פלאנג' שאינו סגור כשורה גורמים לקצר חשמלי.


קצר בדוד חשמל

אז מה עושים?

אף פעם לא נעים להתקל בתקלה שכזו וחשוב לציין כי הגורם העיקרי הוא אחזקה שאינה כשורה, אם נבצעו ניקוי למערכת הדוד אחת לתקופה, השתמשו בסנן אבנית ותרעננו את האינסטורמטים מידי עונה. לא צריכה להיות תקלה בדוד שלכם! תוכלו להמשיך לקרוא על תקלות נפוצות במדור הבא ותגלו מהם הפתרונות לכל הבעיות.

האם להפעיל את הדוד למרות שיש קצר לעיתים?

אנחנו מבינים את השאלה ומעין היא נובעת. אך לא מומלץ כלל לעשות זאת. להפך עדיף לכבות ולהמתין להגעתו של טכנאי על מנת שהנזק לא יהיה גדול יותר.


דוד מקצר בבוקר, האם מותר להפעיל בערב?

דוד שמקצר בשעות הבוקר מעיד על כך שכאשר יש לחות גבוה נוצר קצר. לכן כנראה מדובר על חיווט חשוף אשר מהווה סכנה. לא מומלץ וכדאי לזמן טכנאי לביתכם.


איך יודעים אם גוף החימום בדוד מקצר?

לא ניתן לדעת באופן וודאי עד שבודקים את התקלה ומגיעים לגוף החימום. אבל מרבית התקלות השכיחות ביותר הן בגוף החימום של הדוד.


איך מתקנים דוד מקצר?

להתעסק בחשמל לבדכם ועוד במתח כלכך גבוה, ממש לא מומלץ. לכן ברגע שהדוד מקצר חשוב להתייעץ ולהזמין טכנאי דודים מקצועי לביתכם שידאג לטפל בתקלה באופן מיידי ומהיר, מרבית הפעמים בהם דוד יוצר קצר חשמלי הם תקלות שכיחות ופשוטות כמו החלפת חלק, הגנה על חוט חשמל חשוף ואפילו מתג שעושה בעיות.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה