יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

דוד לא מחמם

רוצים להתקלח וגיליתם שאין מים חמים? יכולות להיות מגוון סיבות לכך שהדוד לא מחמם בין אם מדובר על דוד שמש או דוד חשמל. בעמוד שלפניכם נכסה את כל הסיבות (והפתרונות כמובן) כשבכל בעיה נדאג לעזור לכם להבין מה הסיבה הנפוצה ביותר לבעיה הזו. תוכלו להשתמש בתוכן העניינים שמעל פסקה זו על מנת למצוא את התקלה שמתארת הבעיה שלכם בצורה הכי מדוייקת.

מה הסיבות לכך שהדוד לא מחמם?

יכולות להיות הרבה סיבות לכך שהדוד לא מחמם את המים, ונרחיב על כל אחת מהן בהמשך אבל בינתיים תוכלו לראות הסיבות הנפוצות למה הדוד לא מחמם:

 

 

למה דוד לא מחמם?

דוד שמש לא מחמם

הסיבה הנפוצה ביותר לכך שדוד שמש לא מחמם היא בגלל הצטברות של אבנית בקולטי השמש או בצנרת בין הקולטים לדוד עצמו. סיבות אחרות לכך שדוד השמש לא מחמם יכולות להיות בגלל נזילה בדוד או בגלל לכלוך על קולטי השמש.

 

הפיתרון הטוב ביותר לבעיה היא ניקוי של הקולטים מאבנית שלמזלכם זו עבודה יחסית פשוטה שתעלה רק 250 - 400 ש"ח והיא תכלול שם שטיפה חיצונית של הקולטים. אם הבעיה היא נזילה אז מחיר תיקון נזילה בדוד יעלה בין 350 - 450 ש"ח.

 

מחיר ניקוי אבנית מקולטי שמש בממוצע

מחיר ניקוי אבנית מקולטי שמש בממוצע: 325 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

דוד חשמל לא מחמם

הסיבה הנפוצה ביותר לכך שדוד חשמל לא מחמם היא בגלל אבנית בגוף החימום. דוד חשמל פועל במהלך כל השנה ובמהלך עבודתו הוא צובר אבנית שבסופו של דבר גורמת לו לא לעבוד, משמע לא לחמם. הפיתרון במצב הזה הוא להחליף את גוף החימום. המחיר של החלפת גוף חימום יעלה בין 350 - 500 ש"ח והוא כולל גוף חימום חדש.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

דוד לא מחמם לאחר החלפת גוף חימום

אם כבר החלפתם את גוף החימום והדוד עדיין לא מחמם הסיבה הנפוצה ביותר היא בעיה בתרמוסטט. הבעיה בדרך כלל היא בגלל בעיה בחוטים שמחברים בין גוף החימום לתרמוסטט מה שגורם לדוד לא לחמם. עוד סיבה היא שייתכן שטכנאי הדודים לא התקין את גוף החימום בצורה טובה או שהוא התקין גוף חימום תקול.

 

סיבה נוספת אפשרית לכך היא בעיה במפסק או בלוח החשמל שגורמות לדוד לא לקבל חשמל. במידה והבעיה היא התרמוסטט לעיתים ניתן להחליף את החוטים, אבל כנראה שתצטרכו להחליף את התרמוסטט מה שיעלה לכם בין 200 - 350 ש"ח. אם הבעיה היא בחשמל תצטרכו להזמין חשמלאי על מנת לסדר את הבעיה הזו.

 

גוף חימום של הדוד

דוד מחליף חום לא מחמם

הסיבה הנפוצה ביותר לכך שדוד מחליף חום לא מחמם היא בגלל אוויר שכלוא בתוך הספירלה. מה שקורה הוא שנוצר כיס אוויר שמונע מהמים החמים להיכנס לברז. במקרה הזה טכנאי הדודים יפתח את הברז על מנת להוציא את האוויר והדוד יחזור לחמם. סיבה נפוצה נוספת היא כי הברזים של התאים הסולאריים סגורים.

דוד לא מחמם מספיק

הדוד כן פועל אבל לא מחמם מספיק טוב? בואו נבין מה הסיבה:

 • דוד שמש לא מחמם מספיק: אם דוד השמש כן מחמם את המים אבל לא מספיק זה בדרך כלל סימן לבאות. בדרך כלל זה בגלל אבנית שמתחילה להצטבר בצנרת של הקולט ומאטה את עבודת החימום של דוד השמש. סיבה נוספת יכולה להיות בגלל הצטברות של לכלוך על הזכוכית של הקולט. מה הפיתרון? ניקוי אבנית.
   
 • דוד חשמל לא מחמם מספיק: בנוסף להצטברות אבנית סיבה אפשרית לכך שדוד החשמל לא מחמם היא בגלל בעיה במערבל. תפקידו של המערבל הוא לערבב מים קרים ביחד עם המים החמים, במידה והוא לא עשה את עבודתו כראוי יכול להיות שהוא מכניס יותר מדי מים קרים התוצאה היא מקלחת קרה. מה הפיתרון? ניקוי אבנית או החלפה של ברז הערבול.
   
 • הדוד לא פועל מספיק: עוד סיבה שבגלל ייתכן שהדוד לא מחמם מספיק היא כי אתם לא נותנים לו מספיק זמן לעבוד. לחצו כאן כדי לראות כמה זמן לוקח לדוד להתחמם
   
 • גודל הדוד לא מספיק: סיבה אפשרית נוספת לכך שהדוד לא מחמם מספיק היא לא בגלל תקלה בגוף החימום, אבנית או בעיה אחרת בדוד, אלא בגלל שאין לכם את גודל הדוד המתאים למספר האנשים בבית והמים נגמרים מהר מדי. אם גדלו מספר האנשים בבית או שהחלטתם לעשות מקלחות ארוכות יותר ייתכן שתצטרכו להתקין דוד חדש.

 

כמה אנשים אתם בבית? גודל דוד מומלץ
3 אנשים 120 ליטר
4 אנשים 150 ליטר
5 אנשים או יותר 200 ליטר

דוד לא מחמם בכלל

אם הדוד לא מחמם בכלל קודם ודאו שהוא אכן היה דלוק. הרבה פעמים הטיימר יכול להיות כבוי או שהוא מכוון לשעות לא מדוייקות ולמעשה חשבנו שהוא פעם במהלך היום אבל הוא לא. במידה וזו לא הסיבה התקלה היא בגוף החימום, שצבר אבנית עד לשלב שבו הוא לא עובד בכלל ואז צריך להחליף אותו. אם הדוד ישן אז מומלץ כבר להחליף את הפלאנג' כולו. סיבה נוספת יכולה להיות בגלל בעיה בחשמל ואז צריך שחשמלאי יבדוק את המפסק.

 

הדוד דולק ואין מים חמים

אם הדוד דולק אבל לא מחמם החשוד המיידי הוא גוף החימום או הפלאנג' (שכולל בתוכו את גוף החימום). התקלה הזו מאוד נפוצה במקרה שהדוד שלכם כבר ישן (מעל 5 שנים) ואז תדעו שמומלץ להחליף את הפלאנג' כולו. זו ההזדמנות להסביר שאין קשר בין חימום המים על ידי הקולטים לבין חימום על ידי גוף החימום, כלומר אם יש לכם דוד שמש והוא דולק ואין מים חמים מומלץ לנקות גם את האבנית וגם להחליף את גוף החימום או את הפלאנג'.

 

גיל דוד שבו מומלץ להחליף את כל הפלאנג' בממוצע
5 שנים
6 שנים משך זמן 4 שנים

דוד חשמל מחמם לאט

אם דוד החשמל מחמם לאט סיבה נפוצה היא בגלל אבנית שמתחילה להצטבר בגוף החימום. סיבה נוספת יכולה להיות כי המים שזורמים בצינורות קרים ולכן לדוד לוקח יותר זמן לחמם אותם. מה הפיתרון לכך? להתקין מאיץ חום לדוד שיחמם את המים בצורה יותר מהירה. סיבה אפשרית אחרת לכך שהדוד מחמם לאט היא כי הדוד שלכם גדול מדי. ככל שהדוד יותר גדול לוקח לו יותר זמן לחמם את כל המים.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

דוד לא מחמם בחורף

הדוד לא מחמם בחורף כתוצאה מ-2 סיבות:

 • דוד שמש לא מחמם בחורף: בקיץ אין הרבה עננים ובישראל יש הרבה שמש לכן הדוד מחמם את המים טוב. בחורף יש הרבה פחות שמש ולכן הוא יחמם את המים בצורה פחות טובה. מה עושים? מדליקים את הדוד ליותר זמן.
   
 • מים קרים: סיבה נוספת לכך שהדוד לא מחמם מספיק בחורף היא כי המים קרים יותר. מזג האוויר קר יותר, המים והצינורות קרים הרבה יותר והדוד צריך לעבוד הרבה יותר קשה. מה ניתן לעשות? להתקין מאיץ חום לדוד ולהדליק אותו ליותר זמן.

אין מים חמים ביום שמש

אם אין מים חמים ביום שמש הסיבה העיקרית היא בגלל הצטברות של אבנית בקולטים. מה שתצטרכו לעשות הוא להזמין טכנאי דודים שינקה את הקולטים מאבנית, ישטוף את הזכוכית מאבק וינקה את שסתום צללית נמוכה (אם יש לכם). על מנת לשמור על הקולטים לאורך זמן מומלץ להתקין סנן אבנית שכמו ששמו מרמז יסנן את האבנית וידאג לדוד שלכם לאורך זמן רב יותר.

דוד שמש חדש לא מחמם

אם דוד שמש חדש לא מחמם צריך ללכת לבדוק שברז המים החמים ביציאה מהדוד לדירה אכן פתוח. אם הוא כן פתוח ודאו שהקולטים מחוברים בצורה טובה. אם גם זו לא הסיבה צריך להזמין חשמלאי כי הבעיה היא כנראה שהדוד לא מקבל מספיק חשמל.

מחירון תיקון דוד לא מחמם

כמה עולה לתקן דוד לא מחמם? היו הרבה תקלות שונות ומחירים שונים שכתבנו במהלך המאמר. הוספנו לכם מחירון של כל הפתרונות האפשריים:

מחירון תיקונים לדוד שלא מחמם

כמה עולה ניקוי אבנית מקצועי?

המחיר כולל ניקוי אבנית בצנרת ושטיפה של הזכוכית


250 - 400 ש"ח
מה המחיר של התקנת מסנן אבנית?

המחיר כולל את המוצר עצמו.


350 - 500 ש"ח
כמה עולה להתקין מאיץ חום לדוד?

המחיר משתנה בהתאם לספק.


300 - 700 ש"ח
מה המחיר של תיקון נזילה בדוד?

המחיר עבור החלפה של הצנרת.


350 - 450 ש"ח
כמה עולה להחליף פלאנג'?

המחיר כולל את הרכיב ואת העבודה.


500 - 750 ש"ח
מה המחיר של החלפת תרמוסטט בדוד?

המחיר כולל את הרכיב והעבודה.


200 - 350 ש"ח
כמה עולה להתקין דוד שמש חדש?

המחיר הוא עבור דוד 120 ליטר כולל קולטים.


2,600 - 3,100 ש"ח

הדפס מחירון

חסכו במחיר תיקון דוד לא מחמם עם טופ דודים

בשביל לחסוך במחיר של תיקון דוד לא מחמם טופ דודים קודם כל מוודא שתדאו מה התקלה שלכם ובכך תוודאו שאתם לא משלמים יותר מדי על תקלה שניתנת לפיתרון באמצעות פיתרון זול יותר. לדוגמה אם ניתן להחליף את הפלאנג' אין צורך לקנות דוד חדש.

 

בנוסף טופ דודים מאפשר לכם לבצע השוואת מחירים, מה שעוזר לכם לחסוך עד 39% במחיר תיקון הדוד. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מחיר מטכנאי דודים בעיר שלכם. השוו בין המחירים שהם נותנים לכם וחסכו בקלות.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

תחזוקה של הדוד לשנים הבאות

כמובן שאי אפשר למנוע תקלות בדוד לנצח, אבל יש כמה דברים שכן ניתן לעשות שיעזרו למנוע אותן כמה שיותר. פיזרנו אותם במהלך העמוד, אבל למי שקראו רק ברפרוף או לא שם לב הוספנו את הטיפים של טופ דודים לתחזוקה של הדוד לשנים הקרובות: