יש תקלה בדוד?

טופ דודים יעזרו לך לאתר ולתקן כל תקלה בדודי שמש וחשמל.

כיצד לטפל באבנית בדוד?

יש לכם אבנית בדוד? בעמוד הבא תלמדו מהם הבעיות שאבנית גורמת להם, כיצד להסיר את האבנית, איך למנוע מהתקלה לחזור וכמובן מהו המחיר לטיפול בבעיה.

מהן הבעיות אשר נגרמות בשל אבנית בדוד?

1. קצרים וחימום לקוי: כאשר יש אבנית בדוד המופעל על ידי מנגון חשמלי החימום שלו לא יהיה בהספק מלא, זמן החימום ייקח זמן רב יותר ובשל בעיות אלו הוא יהיה בזבזני יותר ופחות אפקטיבי וזאת במיוחד בימי החורף, כאשר הדוד שלכם לא מחמם מספיק בדקו האם קיימת בעיית אבנית.

2. זרם מים חלש: אם זרם המים החמים שלכם בבית חלש, ככל הנראה שיש סתימה בצנרת או במיכל הדוד עצמו, מרבית הבעיות האלו נגמרות בשל אבנית השוכנת בגוף הדוד וגורמת לכך שזרם המים יצא באיטיות רבה יותר, נזקי האבנית הנ"ל יכולים לגרום לעוד תקלות היקפיות רבות כמו תקלות בגוף החימום באופן שוטף ואף בסופו של דבר גם להחלפה של כל הדוד.

3. נזילות: אם יש לכם אבנית בדוד השמש שלכם, בשלב מסוים המיכל יפגע ויתחילו נזילות מדוד השמש שלכם, דבר אשר גורם להוצאה גדולה ולהחלפה של הדוד כולל כל המגנונים הפנימיים שלו (פלאנג', גוף חימום וטרמוסטט), בנוסף, קולטי השמש שלכם גם הם יכולים להיפגע מהצטברות אבנית בצינורות ורק ניקוי של הקולטים או החלפה שלהם יוכל להציל אתכם מעוד הוצאה כבדה.

כיצד לנקות את האבנית בדוד?

אם אין לכם את הידע הנחוץ ולא התעסקתם בעבר אם אינסטלציה וחשמל בפרט דודים, עליכם להזמין טכנאי אשר יודע כיצד לפרק דוד לחלוטין ולהרכיבו מחדש. מה שעושים בפועל זה פירוק המיכל ממערכת החשמל והמים ולאחר מכן ביצוע של שטיפה יסודית של המיכל עם חומרים אשר מסירים אבנית ומחדשים את האימייל בתוך הדוד.

איך למנוע אבנית בדוד?

מניעת אבנית בדוד שמש נעשת באמצעות תוסף חיצוני אשר נקרא מסנן אבנית ועליו תוכלו לקרוא בהרחבה בעמוד הזה, תפקידו הוא לסנן את המים אשר נכנסים אל המיכל ולגרום לכך שלא ייוצרו הצטבריות של אבנית לא רצויה. ישנם מגדילים ראש אשר מתקינים סנן בצובר המים הראשי של הבית ובכך שומרים גם על הברזים ושאר צנרת המים בבית מפני המטרד.

מהו המחיר לפתרונות אלו?

מחיר של ניקוי אבנית בדוד הוא בין 300 ועד 500 שקלים וזאת במידה ואין תקלות נוספות שאותרו ודורשות טיפול באופן מיידי. התקנה של מגן מפני אבנית רק לדוד עולה בין: 400 - 550 ש"ח כולל התקנתו. תמיד תוכלו לראות מפרט מלא על מחירים במחירון של טופ דודים.

דוד ישן