תקלות נפוצות בדודים

לפניכם מאגר רחב היקפים המכיל את מגוון התקלות הנפוצות בדודי השמש והחשמל, מוזמנים לעיין ולקרוא ובמידת הצורך גם להזמין טכנאי לתיקון התקלות דרך הפורטל של "טופ דודים".

לחץ על התקלה לקבלת מידע מורחב

נזילה בדוד שמש
כיצד לטפל בנזילה בדוד?

יש לכם נזילה בדוד השמש? אלו הסיבות העיקריות לכך.

דוד לא מחמם
דוד שמש לא מחמם מים?

קיץ? חורף? הדוד לא מחמם את המים כשורה? הנה הסיבות.

זרם מים חלש
זרם מים חלש בדוד

זרם המים החמים במקלחת חלש? הנה סיבות.

כמה עולה הפעלה
כמה עולה להפעיל דוד חשמל

רוצה לדעת מהי עלות הפעלת דוד חשמלי? היכנס!

קצר בדוד חשמל
דוד חשמל מקצר

הדוד שלכם מקצר? היכנסו למציאת פתרן לבעיה.

בעיות אבנית בדוד
בעיות אבנית בדוד שמש וחשמל

תקלות בדוד הנגרמות בגלל אבנית? גלו איך למנוע וכיצד לנקות.

קולט שמש סתום
סתימה בקולט השמש

אם קולט השמש שלכם סתום, זה העמוד שמתאים.

טרמוסטט תקול
טרמוסטט לדוד לא עובד

אם הטרמוסטט שלכם עושה בעיות ואינו עובד, לחצו כאן.

דוד מתקרר מהר
המים בדוד מתקררים מהר

הדוד לא שומר על החום? היכנסו וגלו מדוע

חום בצינור הדוד
החלפת צינור לדוד שמש

יש חור בצינור? פיצוץ? נזילה? הנה הסיבות לבעיות.

תקלות נפוצות בדודי שמש וחשמל

דודי שמש וחשמל מאפשרים לנו לחיות שגרת חיים תקינה ונורמאלית. במקרה של תקלה ביום חורף קר איכות החיים של כולנו יכולה להיפגע באופן משמעותי. בהיעדר היכולת להשתמש במים חמים אין אפשרות להתקלח או אפילו לשטוף פנים בבוקר בצורה ראויה. בקיץ דודי שמש חוסכים לנו הרבה חשמל ואנרגיה ובמקרה של תקלה זה יכול לעלות לנו הרבה כסף. בעיקר אם משתמשים בדוד חשמל חלופי הצורך חשמל מיותר בימי הקיץ החמים. תקלות בדוד שמש יכולות להיגרם ממספר סיבות מרכזיות שבכולם ניתן לטפל בהצלחה אם יודעים איך לגשת אליהם בצורה נכונה. אחת הדרכים היעילות היא לזהות את הבעיה במדויק ולפעול באופן נקודתי לפתרון. כמובן שתחזוקה ראויה במשך השנה כולל ניקוי של הדוד על בסיס תקופתי תמיד יכולים לעזור. תקלות בדודי חשמל יש להם השפעה על מערכת החשמל כולה. במקרים מסוים דוד חשמל יכול לגרום לתקלה בכל מערכת החשמל של הדירה, אל תהססו ואם הנכם מזהים אפילו תקלה קטנה פנו אל "טופ דודים"  ואנו נשלח לעזור.

תקלות בדוד שמש ובדוד חשמלי סיבות מרכזיות

תקלות מרכזיות בדודי שמש יכולים להיגרם ממספר סיבות מרכזיות הכוללות. בעיות בקולט כתוצאה מהצטברות של אבנית, תקלות הקשורות לגוף החימום של הדוד, נזילת מים מהצנרת או מהדוד, תקלה במערכת החשמל הגורמת לדוד לקצר. כל התקלות הללו ניתנות לפתרון על ידי איש מקצוע. במקרים מסוימים יש רק להחליף את הקולט אך במקרים יותר מסובכים נדרשת כבר החלפת דוד שמש. בכל מקרה נתון של תקלות בדודי שמש יש להתייעץ עם בעל מקצוע בנושא. חשמלאי או טכנאי דודים מוסמך. בדודי חשמל יש להקפיד במיוחד על תרמוסטט תקין. במקרה של בעיה בתרמוסטט הדוד ימשיך לחמם את עצמו מעבר לזמן הנדרש דבר היכול לגרום לנזק רציני לדוד ולמערכת החשמל עצמה. טיפול בגוף החימום של הדוד גם הוא מתכון בטוח כנגד תקלות. באופן כללי דודי חשמל שמתוחזקים כראוי יחזיקו מעמד לאורך שנים רבות.