מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

טרמוסטט לדוד

חושדים שהתרמוסטט תקול? בעמוד תראו מתי נבצע החלפת תרמוסטט בדוד, מה המחיר שלה, מה לגבי אחריות ואיך להתנהל מול טכנאי הדודים כדי לוודא שהוא הוגן.

טרמוסטט לדוד תקול, בקצרה

 

מה שחשוב לנו שתדעו על החלפת תרמוסטט לדוד
האם ניתן לתקן? לפעמים ניתן, אבל תמיד מומלץ שלא
איך יודעים שהתרמוסטט הוא הגורם? דוד מקצר אחרי רבע שעה שהוא פועל (ועוד סיבות)
כמה עולה ההחלפה? 250 - 350 ש"ח
יש אחריות? נהוג לקבל 3 חודשים
איך לוודא שהטכנאי הגון? הוספנו רשימה מלאה

האם תיקון טרמוסטט בדוד הוא אפשרי?

אם אתם חושבים שתוכלו להזמין טכנאי לצורך תיקון הטרמוסטט בדוד במקום החלפה וכך תוכלו לחסוך במחיר אז אתם טועים, אבל למעשה זה דבר משמח ולא עצוב.יש לכך שתי סיבות. סיבה ראשונה היא כי ניתן לתקן את התרמוסטט רק אם החיישן שבתוך הדוד הוא הבעיה, אבל אם הוא בעייתי זה אומר שהוא רגיש מדי והתקלה תחזור על עצמה. סיבה נוספת היא כי מחיר החלפת תרמוסטט בדוד הוא מאוד זול, אז לא שווה לנסות לתקן אותו - אפשר פשוט להחליף.

 

תרמוסטט בדוד

החלפת תרמוסטט בדוד - מתי נצטרך?

ישנם כמה מקרים בהם נדרשת החלפת תרמוסטט בדוד:

 1. בלאי: הסיבה במרבית המקרים בדודי שמש וחשמל זה ללא ספק בלאי אשר נגרם עם הזמן שילוב חשמל ומים בתנאים חיצוניים מפני שמש וגשם יוצרים קרוזיה, אבנית, חלודה ושחיקה של החלקים במיוחד אלו אשר נמצאים בחלקם מחוץ למיכל עצמו וחשופים עוד יותר למפגעי מזג האוויר, על מנת למנוע מהתקלה לחזור יש לבדוק כי המערכות החשמליות החיצונית של הדוד שלכם מוגנות מפני גשמים.
   
 2. הטרמוסטט מקצר: איך יודעים שזה באמת הטרמוסטט? כאשר דוד מקצר בהפעלה ככל הנראה שמדובר על תקלה אחרת בדוד שלא קשורה בהכרח לטרמוסטט שלכם הרי הוא נכנס לפעולה רק כאשר המים מתחילים להתחמם ומודד את הטמפרטורה בהתאם לכך, הגילוי הקל ביותר לדעת אם הוא מקצר זה כאשר אחרי הפעלה של כמה דקות (לפחות 10 - 15 דקות) הוא מקצר ככל הנראה זה השלב בו הטרמוסטט של הדוד מתחיל לעבוד ויש כשל חשמלי במערכת והוא "מקפיץ" את החשמל בביתכם.
   
 3. המים לא מספיק חמים או חמים מידי: תפקידו הראשי של הטרמוסטט הוא למדוד את הטמפרטורה של המים ולתת את הפקודה למערכת החשמלית לעצור את זרם החשמל כי המים הגיעו לטמפרטורה המתאימה. כאשר הוא תקול הוא יכול לגרום לחימום לעצור לפני הזמן או לא לעצור אותו בכלל ובמצב כזה הדוד עלול להתפוצץ או פשוט לא לחמם - ראו מאמר שלם שכתבנו על דוד שאינו מחמם.
   
 4. חיישן הטרמוסטט: ישנה חלוקה של הטרמוסטט לשני חלקים, החיישן עצמו שנמצא בתוך הדוד וכל המעגל החשמלי נמצא מחוץ למיכל עצמו, כאשר החיישן תקול מערכת זרימת החשמל  אינה יודעת מתי להפסיק לחמם את המים (ממש בדומה לסעיף הקודם), התקלה הזו יכולה לגרום לנזילות בדוד ועד להריסתו של גוף החימום ולעיתים לכל המערכת.
   
 5. מד הטמפרטורה: מחוץ למיכל נמצא מד אשר מתקיני דוודים יודעים להגדיר את הטמפטורה הנכונה שבה צריך לעצור החימום של המים וזאת על מנת שלא יהיו לכם מים חמים מידי במקלחת וכמובן שלא ייגרם שום נזק למיכל עצמו, כאשר המד לא מכוון כמו שצריך זאת לא תקלה טכנית אלא הגדרה בלבד שצריכה להיעשות על ידי מתקין או טכנאי שעבד אצלכם, כמו כן יכולה להיווצר גם בעיה הפוכה שהדוד מפסיק לחמם לפני הזמן וזאת בשל הגדרה של טמפרטורה נמוכה מידי.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

מחיר החלפת תרמוסטט בדוד

מחיר החלפת תרמוסטט בדוד נע בין 250 - 350 ש"ח. המחיר כולל את העבודה ואת התרמוסטט עצמו. אם הדוד נמצא על גג רעפים או שאין גישה נוחה אליו המחיר יהיה 50 ש"ח גבוה יותר ויעלה סה"כ בין 300 - 400 ש"ח.

 

מחיר החלפת תרמוסטט בדוד בממוצע

מחיר החלפת תרמוסטט בדוד בממוצע: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

איך מתבצעת החלפת תרמוסטט בדוד?

החלפת תרמוסטט בדוד מתבצעת בשלבים הבאים:

 1. זיהוי הרכיב: כמו שראיתם קשה להגיד לפי התקלות בלבד האם התיקון הנדרש לדוד הוא החלפה של תרמוסטט או של גוף חימום, ולכן הדבר הראשון שיעשה טכנאי הדודים הוא לבדוק מה מקור הבעיה.
   
 2. ניתוק החשמל: השלב הראשון שצריך לעשות כשמחליפים תרמוסטט לדוד, או כל עבודה שנוגעת בחשמל למעשה, הוא להוריד את החשמל. הסיבה ברורה - כדי שלא תהיה סכנה של התחשמלות.
   
 3. ניתוק הטרמוסטט הקיים: החלפת תרמוסטט בדוד היא עבודה יחסית פשוטה. היא לא דורשת פירוק של הדוד או ריקון של מים, רק ניתוק של התרסמוטט הקיים שנמצא חיצונית לדוד.
   
 4. חיבור הטרסמוטט החדש: השלב הבא הוא חיבור של התרמוסטט החדש במקום הישן. העבודה עצמה לא מאוד ארוכה ובדרך כלל לוקחת בין 15 - 30 דקות סה"כ.

 

זמן ממוצע לביצוע העבודה:
23 דקות
30 דקות משך זמן 15 דקות

טיפים להתנהלות מול טכנאי הדודים לגבי טרמוסטט תקול

לצערנו לא כל טכנאי הדודים בארץ הם מאוד אמינים, וחשוב לנו שתדעו שאם הגעתם לטופ דודים אתם לא תפלו בפח של אף אחד. כמה טיפים שחשוב לנו שתדעו בנושא החלפת תרמוסטט בדוד:

 • כיוון התרמוסטט: לאחר החלפת התרמוסטט צריך לכוון שהתרמוסטט יהיה בטמפרטורה של 55-60 מעלות. גם עד 65 יכול להיות בסדר, אבל לא יותר מזה. שמענו כבר כמה סיפורים של טכנאי דודים שכיוונו את הטמפרטורה לטמפרטורה נמוכה (לדוגמה 30 מעלות) ואז באו ל"תיקון נוסף" כי "אין מים חמים בדוד".
   
 • תרמוסטט חדש ובעל תקן: לא כל תרמוסטט חדש הוא בהכרח תקין. קרו כבר הרבה פעמים שטכנאי דוודים פותחים תרמוסטט ומגלים שהוא לא תקין. איך בודקים אם הוא תקין? פשוט מאוד. מחממים את רגש הטמפרטורה ומוודאים שכשהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה הוא "קופץ". אם כבר בדיקה של התרמוסטט - ודאו שהוא חדש מהאריזה ובעל תו תקן.
   
 • ודאו ששעון החשמל זז: רגע אחרי החלפת התרמוסטט ולפני שהטכנאי הולך ודאו שאתם מדליקים את הדוד, מכבים את השאר המכשירים החשמליים ושעון החשמל זז - כך תדעו שהוא באמת עובד כמו שצריך.
   
 • גישה לא נוחה: שימו לב שאם לא תהיה לטכנאי הדודים גישה נוחה במקרה שהדוד נמצא על גג רעפים או במסתור כביסה צר או משהו בסגנון הוא לרוב יגבה תוספת מחיר של 50 ש"ח על העבודה.
   
 • להחליף גוף חימום: רוב המחיר על העבודה של החלפת התרמוסטט של הדוד הוא רק על ביקור הטכנאי. כלומר אם יש לכם אפשרות שיעשה עבודות נוספות יכול להיות שכדאי לכם לעשות אותן באותו ביקור. לדוגמה אם גיליתם שהאשם בתקלה הוא גוף החימום אבל לא החלפת את התרמוסטט לאחרונה, אולי כדאי להוסיף את ה50 - 100 שקל מעבר להחלפת גוף החימום של הדוד כדי שיחליף גם את התרמוסטט.
   
 • דוד שמש וחשמל: אין הבדל בין החלפת תרמוסטט בדוד שמש לבין החלפת תרמוסטט בדוד חשמל. הרכיב עצמו נמצא על הדוד ואין לו קשר למערכת השמש. אם טכנאי דודים יגיד לכם שיש מחיר גבוה יותר לאחד מהם מומלץ לדבר עם טכנאי דודים אחר.
   
 • אחריות: עבור החלפת תרמוסטט בדוד נהוג לקבל אחריות של 3 חודשים. ודאו שאתם מקבלים את האחריות בכתב וגם ודאו שאתם מקבלים אותה לפני שאתם מזמינים את הטכנאי. 

 

משך תקופת האחריות הממוצעת:
4 חודשי אחריות 3 חודשי אחריות 2 חודשי אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ טכנאי הדודים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

השוו בין טכנאי דודי שמש להחלפת תרמוסטט בדוד

בשביל לוודא שאתם מוצאים טכנאי דודי שמש מומלץ וגם תוכלו לחסוך במחיר פורטל טופ דודים עוזר לבצע השוואה בין טכנאי דודים שונים. התקשרו אלינו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מטכנאי דודים בעיר שלכם לצורך ההשוואה. דברו איתם, קבלו את הצעות המחיר וחסכו. תוך כדי תוכלו לשאול אותם שאלה כמו איך הוא יודע אם זה גוף חימום או תרמוסטט וככה תוודאו שהוא אכן מומחה.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

שאלות נפוצות על טרמוסטט לדוד

מהו תפקיד הטרמוסטט בדוד?

תפקיד חשוב מאוד בכל המערך של הדוד הפועל על פי חשמל. הוא אחראי להגיד לגוף החימום להידלק ולהגיע לטמפרטורה מסוימת המוגדרת בו. כאשר הוא תקול הדוד עשוי להתפוצץ או כלל לא לחמם את המים.


מה זה טרמוסטט חכם לדוד? (WIFI)

בארץ הנושא פחות נפוץ. אבל טרמוסטט חכם הוא כזה שיודע להציג על גבי צג מהי הטמפרטורה הנוכחית בדוד כעת. ככה שלא צריך לבדוק אם יש מים חמים או להדליק את הדוד. בנוסף ניתן להגדיר שמירה על טמפרטורה מסוימת בשעה מסוימת ככה שבמידת הצורך הוא מדליק את הדוד ואם לא צריך - הוא לא מדליק.


איך עובד הטרמוסטט?

הטרמוסטט בודק את הטמפרטורה הנוכחית במי הדוד ובמידת הצורך סוגר מעגל להפעלת הגוף או פותח מעגל כאשר הטמפרטורה מספיק גבוה.


איזה טמפרטורה להגדיר בתרמוסטט?

הטמפרטורה הנפוצה נעה בין 55 ל 60 מעלות, הרחבנו על טמפרטורה בדוד כאן.


איך לבדוק האם התרמוסטט תקין?

הטרמוסטט עושה רעש עדין של טקטוק - הורד את ההגדרה שלו ל-0 מעלות. אם יש טקטוק תקין.

כמובן שאנו לא ממליצים לעשות בדיקות כאלו לבד במיוחד כאשר מדובר על חשמל וממליצים להזמין טכנאי דוודים.