מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

חיבור הארקה לדוד שמש

מדוע בעצם צריך הארקה לדוד? כמה עולה חיבור הארקה לדוד שמש וגם האם תוכלו לבצע את העבודה בעצמכם - כל הפרטים מתחת.

מדוע צריך הארקה לדוד שמש וחשמל?

כיום על כל טכנאי דודים לחבר את רכיב הארקה הדירתי אל הדוד שהוא מתקין לכם. הסיבה לכך היא כי בהיעדר הארקה, אתם חשופים להתחשמלות מסכנת חיים בכל עת שתלחצו על מתג החימום החשמלי שבביתכם. 

 

רכיב הארקה לדוד שמש  למעשה מונע זליגת חשמל מסוכנת לחדור לגופנו בעת שימוש ברכיב החשמלי של הדוד וזה נעשה ע"י כך שהיא פורקת את זרם החשמל באדמה. אגב, המונח 'הארקה' נלקח מהשפה הארמית והתירגום שלו הוא "אדמה", כך שכעת אתם יודעים מדוע בחרו לקרוא לו ככה.

 

הארקה לדודי שמש

מדוע צריך לבצע חיבור הארקה לדוד שמש?

הארקה לדוד חשמל ושמש היא למעשה אותה הארקה המגינה בפני התחשמלות בארון החשמל של ביתכם אך החלק המחובר לדוד שלכם למעשה חשוף לגמרי לתנאי מזג האויר השונים, מה שאומר שהוא נשחק מהר יותר, מה שאומר שתצטרכו להיעזר טכנאי גם לאחר שהותקן עבורכם דוד השמש עם הארקה תקינה.

איך לזהות שיש בעיה בחיבור הארקה לדוד שמש?

אחד הסימנים הבולטים להמצאות בעיה בחיבור בין רכיב הארקה לדוד שלכם הוא קצרים חוזרים בדוד. דרך נוספת לזהות היא ע"י כך שחטפתם זרמי חשמל בעת שהרמתם את מתג הדוד, כך שבמידה ושרדתם ואתם כאן כדי להעיד על כך - עליכם ליצור קשר בהקדם עם טכנאי דודי שמש.

 

השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו מאיתנו עד 3 טכנאי דודים מומלצים, ביניהם תוכלו לברר עלויות חיבור הארקה לדוד שמש וכך להביא לפתרון בטוח לטווח ארוך.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

כמה עולה חיבור הארקה לדוד שמש?

מחיר חיבור הארקה לדוד שמש וחשמל נע לרוב בין 400 - 700 ש"ח וזה נגזר הן מעבודות חציבה בקיר, בניית תעלה מחוצה לו וגם מרחק הדוד מלוח החשמל המשוייך אליכם (ככל שתגורו בקומה גבוהה יותר, כך המחיר יהיה זול יותר).

 

המחיר צפוי להתייקר במידה ולא קיימת הארקה תקינה בלוח החשמל, מה שאומר שתצטרכו בנוסף לטכנאי הדודים - להיעזר בחשמלאי מוסמך שיתקין הארקה חדשה ויחבר אותה לדוד.

 

מחיר חיבור הארקה לדוד שמש

מחיר חיבור הארקה לדוד שמש: 550 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

כיצד מתבצע חיבור הארקה לדוד שמש?

כיום יש מספר אופציות לחיבור הארקה לדוד שמש, שחלקן נחשבות מיושנות וחלקן נפוצות גם כיום, נסביר:

  • מוט הארקה - מדובר בשיטה די מיושנת לחיבור הארקה לדוד ובכל זאת, מדובר על מוט ברזל אותו תוקעים בסמוך לבניין על אדמה חשופה ואליו מחברים את הארקה בכבל כל הדרך מהדוד שבגג
     
  • חיבור לצנרת - בעבר גם היו מחברים את רכיב הארקה לצנרת המקושרת לדוד וזאת בעיקר בגלל שחלקי הצנרת היו עשויים מברזל. כיום מדובר באופציה די בעייתית מפני שבמידה ומחליפים חלק בצנרת הברזל לפלסטיק - רכיב הארקה יפסיק לעבוד.
     
  • הארקה ביסוד הבנייה - כיום השיטה המרכזית לחיבור הארקה לדוד חשמל היא עוד בשלב יציקת יסודות הבנייה, שמשלבים בתוכם חלקי ברזל לצורך הובלת רכיב הארקה מאזור הדוד ישירות לארון החשמל שלכם. היתרון בשיטה זו היא שבגלל שיוצקים יסודות מתכת כבר בשלב הבנייה, הדבר מאפשר לרכיב הארכה שיגיע אח"כ לפעול בצורה מיטבית יותר.

"האם אוכל לחבר הארקה לדוד בעצמי?"

למי שחושב שהוא יכול לצלוח חיבור הארקה לדוד שמש באופן עצמאי - כדאי מאוד שתחזרו בכם היות ומדובר בעבודה הכוללת התעסקות בחשמל, שבהיעדר הסמכה חוקית אתם חשופים בפני קצרים חוזרים במקרה הטוב ובפני התחשמלות מסכנת חיים במקרה הרע.

כך שבמידה ואתם חושדים שקיימת בעיית חיבור בין רכיב הארקה לדוד שלכם, צוות טופ דודים ממליץ לקרוא לטכנאי מוסמך בהקדם!