מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

החלפת מפסק לדוד

קראו מתי יש צורך בהחלפת מפסק לדוד, כמה זה עולה, כיצד זה מתבצע וגם איך תוכלו לאתר טכנאי דודים מקצועי דרך פורטל טופ דודים.

מתי עולה הצורך בהחלפת מפסק לדוד שמש?

תפקידו של מפסק לדודים הוא להדליק את הרכיב החשמלי האחראי על חימום המים בדוד שמש ולכבות אותו לאחר סיום השימוש. הצורך בהחלפת מפסק לדוד שמש יכול לבוא משתי סיבות: בגלל תקלה במפסק הקיים או בגלל הרצון לשדרג אותו למפסק לדוד שמש חכם.

 • מפסק לא עובד - במידה ומפסק לדוד שמש לא עובד, או שעובד אך הדוד לא מתחמם בתגובה לכך, או שהוא מקצר - כל אלו לרוב יצביעו שיש צורך בהחלפת מפסק לדוד שלכם. 
   
 • שידרוג למפסק חכם - במידה והבעיה היחידה במפסק שלכם הוא שאתם לא יכולים להדליק אותו כשאתם מחוץ לבית, דעו שתוכלו במקומו להתקין מפסק חכם לדוד, הפועל על WIFI וניתן לשלוט בו מרחוק עם סמרטפון ואפילו ממחשב נייד מהמשרד שלכם לפני שאתם יוצאים הביתה. צרפנו דוגמה למפסק חכם לדוד מתחת:

 

מפסק לדוד שמש חכם הנשלט ב - WIFI

מהו מחיר החלפת מפסק לדוד?

מחיר החלפת מפסק לדוד שמש נע בין 300 - 500 ש"ח וזה כולל מע"מ, רכיב מפסק סטנדרטי ואת העבודה.

 

שימו לב שבמידה ותזמינו את טכנאי לצורך החלפת מפסק לדוד שמש מחוץ לטווח שעות העבודה המקובלות (לרוב בין 8:00 - 18:00 ימים א' - ה'), אתם צפויים לשלם מחיר יקר יותר על השירות. לכן נמליץ לא לחכות להחמרה של המצב, כך שתוכלו להסתייע בטכנאי בשעות נורמטיביות במחיר המקובל להן.

 

מחיר ממוצע להחלפת מפסק לדוד חשמל ושמש

מחיר ממוצע להחלפת מפסק לדוד חשמל ושמש: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

כיצד מתבצעת החלפת מפסק לדוד שמש?

מתחת נסביר על השלבים להחלפת מפסק לדוד שמש כפי שטכנאי דודים עתיד לבצע בביתכם:

 1. ניתוק חשמל - בתחילה טכנאי הדודים יכבה באופן נקודתי או כללי את אספקת החשמל של הבית כדי למנוע התחשמלות בעת החלפת מפסק לדוד.
   
 2. שליפת פאנל המפסק - לאחר ניתוק החשמל, הטכנאי יסיר את המפסק הישן יחד עם מסגרת הפלסטיק שלו. הוא עשוי לבצע זאת תוך שימוש במרית שפכטל.
   
 3. ניתוק - כעת הוא ינתק את המפסק הישן מהחיבורים החשמליים שבקיר.
   
 4. חיבור מפסק חדש - כעת טכנאי הדודים יבצע חיבור מחדש בין המפסק החדש לארבעת חוטי החשמל, ששניים מהם מוליכים חשמל מארון החשמלאל המפסק, בעוד השניים האחרים מוליכים חשמל מהמפסק אל הדוד.
   
 5. חיבור חשמל - כעת יהיה על הטכנאי להרים חזרה את שאלטר החשמל כדי לוודא שהמפסק פועל בצורה תקינה. 
   
 6. הברגה - במידה והחלפת המפסק לדוד צלחה, הטכנאי יבריג ברגי קיבוע על הפאנל הלבן של המפסק כדי לקבע אותו חזרה בקיר.

האם החלפת מפסק לדוד חשמל לבד אפשרית?

למי מכם שמעוניין לדעת איך מחליפים מפסק לדוד לבד, דעו קודם כל שמדובר בעבודה בעלת סיכון גבוה היות ומדובר בהתעסקות בגופי חשמל ולפגיעה חמורה בהיעדר ידע בהם.

 

אך במידה ואתם בכל זאת מעוניינים לקחת את הסיכון, יהיה עליכם תחילה להוריד את מפסק החשמל הדירתי ולהבהיר ליתר בני הבית שאסור להם להעלות את המפסק עד להוראה חוזרת מכם. לאחר מכן, תוכלו להתחיל במלאכה כפי שכתבנו עליה למעלה.

החליפו מפסק לדוד שלכם דרך טופ דודים וחסכו!

במידה והמפסק כבר לא מתקשר עם הדוד שלכם או גורם לכם לא פעם לקצרים, דעו שזו העת להחליף אותו. ע"י השארת פרטים בטופס המצורף תוכלו לקבל בחינם עד 3 טכנאי דודים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי החלפת מפסק לדוד שמש וחשמל ולבחור בהצעה הזולה ביותר, מבלי להתפשר על איכות העבודה.

 

דרך טופ דודים תוכלו לאתר טכנאים גם לתיקון בעיות אחרות בדודים.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

מה משפיע על מחיר החלפת מפסק לדוד שמש?

יש כמה דברים המשפיעים על מחיר החלפת מפסק לדוד שמש, שכדאי שתביאו בחשבון:

 • חיווט - במידה וטכנאי הדודים פירק את פאנל המפסק מהקיר וגילה חוטי חשמל שרופים, זה ייאלץ אותו לחווט חוטי חשמל חדשים, מה שעשוי להוסיף סכום לא מבוטל למחיר החלפת מפסק לדוד כשלעצמו. במידה וחוטים תקינים אך קצרים מדי וזאת בהנחה שמערכת החשמל תקינה, מחיר התוספת שתשלמו עשוי להסתכם ב - 100 שקלים סה"כ.
   
 • שווי המפסק - במידה וכבר יש לכם חלקי מפסק חדשים, תוכלו ליידע על כך את טכנאי הדודים והוא מצדו אמור להוזיל את העבודה.
   
 • שעות העבודה - כפי שכבר ציינו למעלה, שעות עבודה של טכנאי דודים לרוב יהיו בין 8:00 - 18:00 בין הימים א' עד ה', כך שאם יצא והזמנתם את בעל המקצוע בלילה, לפנות בוקר, בסופ"ש או חג - המחיר שתשלמו בגין החלפת מפסק לדוד יתייקר גם הוא מפני שהטכנאי מחשיב זאת כ'שעות מיוחדות' (ובצדק).