מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

החלפת כבל חשמל לדוד שמש

מתי נצטרך להחליף את כבל החשמל בדוד? כמה זה עולה, איך זה מתבצע ואיך תוכלו לקבל מאיתנו בעל מקצוע מיומן במחיר משתלם להחלפת כבל חשמל לדוד שמש? - כל הפרטים מתחת.

מדוע יש צורך בהחלפת כבל חשמל לדוד שמש?

הצורך בהחלפת כבל חשמל לדוד שמש נובע משתי סיבות עיקריות:

 • הדוד מקצר - כבל חשמל לדוד יכול להתריע לנו על בעיה ע"י הופעת קצרים חוזרים בחשמל, בייחוד כשמדובר על קצר שהתחיל בשניה שהרמתם את מתג הדוד. הדבר עשוי להתרחש כאשר שכבת הבידוד של חוט החשמל לדוד נהרסה או למעשה, עצם כך שהיא אינה קיימת כלל. שימו לב שלעתים הדוד עשוי לקצר בגלל תקלה ברכיב המפסק, כך שחשוב להזמין טכנאי דודים להסתכלות.
   
 • שחיקה של חוט החשמל - כמו כל דבר, גם חוט חשמל בדודים עשוי להיהרס עם הזמן בגלל חשיפה למזג האויר המשתנה. במידה ואתם גרים בבניין, לעתים קורה שחוט החשמל נשחק בצורה מהירה יותר בגלל ביקור של אנשים אחרים על הגג שבין היתר עלולים בלי לשים לב - לדרוך על החוט ולפצוע אותו.


החלפת כבל חשמל לדוד שמש

כמה עולה החלפת כבל חשמל לדוד שמש?

החלפת כבל חשמל לדוד שמש תעלה לרוב בין 300 - 400 ש"ח וזה כולל את כבל החשמל החדש ואת ההתקנה שלו.

 

מחיר ממוצע להחלפת כבל חשמל לדוד שמש

מחיר ממוצע להחלפת כבל חשמל לדוד שמש: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

האם ניתן להחליף כבל חשמל לדוד שמש לבד?

במילה אחת: לא, בשתי מילים: ממש לא. כל עבודה הקשורה בחשמל צריכה להתבצע ע"י חשמלאי או טכנאי דודים עם הסמכה לעבודה עם חשמל. אם הסיבה שבגללה אתם רוצים לבצע לבד החלפת כבל חשמל לדוד שמש היא בגלל המחיר אז קחו בחשבון שבהיעדר נסיון מתאים אתם עשויים לגרום נזק גדול יותר שאף יצריך החלפה של הדוד הקיים באחד חדש וחלילה אף למוות כך שנמליץ במקרה כזה לא למצוא דרכים עוקפות.

 

דרך טופ דודים תוכלו לאתר טכנאי דודים זול דרך השארת פרטים בטופס מתחת. מיד לאחר מכן תוכלו לקבל ישירות לנייד ובחינם - עד 3 טכנאים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר עלויות לאותה העבודה בדיוק וכך לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

כיצד מתבצעת החלפת כבל חשמל לדוד שמש?

 1. ניתוק הכבל הישן - בתחילה כמו בכל עבודה הדורשת החלפה של רכיב מסויים, יהיה על הטכנאי לפרק את כבל החשמל התקול, מה שיאלץ אותו גם להוריד את שאלטר החשמל המשוייך לבית שלכם.
   
 2. התקנת הכבל החדש - לאחר שניתק את הכבל התקול, טכנאי הדודים יחבר כבל חשמל חדש בין הדוד לשקע החשמל המתאים.
   
 3. איטום כבל חשמל לדוד שמש - לאחר שביצע חיבור בין הדוד ללוח החשמל, יהיה על הטכנאי להתקין שכבת בידוד לכבל החדש וזאת כדי לבודד אותו ממגע גשמים ולחות. חשוב להבהיר שמדובר בפעולה בגדר החובה אך בישראל כמו בישראל - יש לא מעט חאפרים שעשויים "לשכוח" מאיטום כבל חשמל לדוד שמש. מסיבה זו - נמליץ לעלות בתום העבודה כדי לוודא שאכן הותקנה שכבה כזו.