מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

בוילר

בעזרת טופ דודים תוכל למצוא בוילרים מכל סוג, הזמן כעת בוילר חכם לביתך המופעל על ידי אפליקציה ושליטה מרחוק להדלקה וכיבוי דרכנו. אנו מספקים גם בוילר גז וכמובן את המוצר הסטנדרטי גם על בסיס חשמלי מחיר משתלם לכל כיס.

מה זה בעצם בוילר?

בוילר הוא למעשה מיכל הרתחה או במילים אחרות - מערכת שתפקידה להרתיח מים באמצעות אנרגיה. ניתן להשתמש לצורך פעולת ההרתחה באנרגיה אשר מגיעה ממערכת חשמלית, כמו בדוד חשמל או לחילופין להשתמש במערכת סולארית אשר מחממת את המים בבוילר באמצעות אנרגיית השמש. המילה בוילר, מקורה בלועזית והמשמעות שלה היא פעולת הרתחה אשר מתבצעת בתוך מיכל סגור.

 

בוילר

האם קיים בוילר שפועל על גז?

פרט למערכות המוכרות הפועלות באמצעות חיבור למערכת חשמלית או סולארית, ניתן למצוא כיום בוילרים אשר פועלים באמצעות מערכת גז. מערכת זו, יכולה לספק מים חמים באופן מיידי ולא צריך להדליק מראש את הבוילר כפי שרובנו עושים בעת השימוש היומיומי במכשירי הדוד הביתיים. חשוב לציין כי רכישה והתקנה של דודים על גז תהיה בדרך כלל יקרה יותר, אך היא כמובן תשתלם לכם בעתיד.

איפה מתקינים בוילר ואיך בוחרים את הגודל?

באופן כללי אפשר להגיד שבוילר הוא מוצר שיכול להתאים לכל מי שזקוק במהלך יומו לפעולת הרתחה של מים, כאשר השימוש המרכזי הוא כמובן לצורך מקלחת חמה. ניתן למצוא בוילרים עם נפח קטן יחסית כמו 45 או 60 ליטר וגם מיכלים גדולים יותר בנפחים של 80, 120, 150 ואף 200 ליטר ויותר. אפשר להתקין בוילר על גג הבית וגם לבצע התקנה פנימית במקומות נסתרים כמו מעל התקרה בסמוך לחדר האמבטיה או במרפסת השירות.

 

בחירת הגודל של הדוד נקבעת בהתאם לכמות הנפשות בבית ותדירות השימוש במכשיר, בעוד במקלחת ממוצעת, נהוג לבזבז בממוצע 30 ליטרים של מים. בוילר מתאים כמובן גם לשימוש פרטי ואישי בבתים ודירות וגם למקומות גדולים כמו מכוני כושר, מפעלים, בנייני משרדים ומוסדות שונים.

מה זה מאיץ חום לבוילר? 

יש דודי בוילר שבהם מותקן מאיץ חום (חמם) -  אלו אשר בגדלים של 120 ליטר ומעלה מומלץ להתקין מאיץ חום בהתקנה אנכית בלבד כשהוא תלוי על הקיר או בעמידה על מתקן. מאיץ החום חוסך בחשמל ומאיץ את מהירות חימום המים בדוד  הבוילר הסולארי, זהו פתרון נהדר למיכלים גדולים אשר גם חוסך בחשמל ובנוסף מחמם את המים במהירות רבה יותר.

שאלות נפוצות בהקשר לבוילרים:

כאן תוכלו לקרוא שאלות ותשובות אשר נשאלו על ידי גולשי האתר בכל הקשור לנושא של בוילרים:

בוילר לא מחמם, מה הסיבה לכך?

אם מדובר על חימום מקולטי השמש - ייתכן שהם מלוכלכים או שקיימת סתימה בצינור שלהם. אם מדובר על מערכת הפעלה חשמלית, ייתכן בגלל גוף חימום או טרמוסטט לא מכוון.


מה זה בוילר חכם וכיצד הוא פועל?

בוילר חכם מאפשר לנו לשלוט בטמפרטורת המים בדוד וגם להפעיל ולכבות אותו בצורה חכמה עם אפליקציה מיוחדת. לחצו על הקישור למידע נוסף על דוד חכם.


בוילר מקצר - למה זה קורה?

יכולות להיות מספר סיבות לדוד מקצר ביניהן תקלה בגוף החימום, טרמוסטט שאינו תקין, חוטים שרופים ועוד.


כמה עולה להפעיל בוילר?

המחיר לשעת הפעלה של בוילר נע בין 1.5 ש"ח ל-2 ש"ח בלבד. למידע מפורט יותר - בקרו כאן.


מה הנזק כאשר בוילר חשמלי דולק הרבה זמן?

הצטברות אבנית רבה וסבירות גדולה שגוף החימום ייהרס.