מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

כמה עולה לחמם דוד חשמלי?

רוצה לדעת כמה אתה משלם בכל פעם שאתה מדליק את הדוד? לפניכם מידע על מחירי הפעלת דוד חשמל לפי שעת הפעלתו.

כמה עולה לחמם את הדוד?

טבלת מחירי חימום דודי חשמל

כיצד מחשבים כמה עולה שעת הפעלה?

שעת הפעלה של דוד נמדדת על פי נפח הדוד בצירוף לכמות הוואט שהוא צורך (עוצמת גוף החימום), כפול מחיר החשמל הנוכחי. כך מגיעים למחיר שעת הפעלה של דוד חשמלי, בתמונה למעלה אתם רואים את המחיר להפעלה עד לחימום מלא של הדוד ולא פר שעה בודדת, אלו הם ממצאים חדשים אשר נבדקו בשנת 2023 והעלויות הן עדכניות לתקופה הזו.

וכמה זמן לוקח לחמם את הדוד?

על מנת לדעת כמה זמן צריך להדליק את הדוד, אתם מוזמנים לעבור לעמוד הבא, שם תגלו בדיוק זמני הפעלה מדוייקים לפי נפח הדוד שלכם, כמובן שזה תלוי בתקופה בשנה, האם קר בחוץ או לא, מיקום הדוד עצמו והאם יש לכם דוד שוכב או עומד, כמו כן - אם מותקן מאיץ חום זמני החימום יהיו קצרים יותר.

איך אפשר לחסוך?

ראשית עליכם להתאים את הדוד על פי כמות הנפשות הקיימות והמתגוררות כיום בביתכם, אם אין לכם צורך בדוד בנפח 150 ליטרים (אשר מתאים ל4 נפשות לפחות), אתם יכולי לרכוש דוד קטן יותר בנפח של 80 ליטרים ולחסוך בעלות החודשית כמעט בחצי העלות מחיוב החשמל בעבור הדוד בלבד! דרך נוספת היא להתקין דוד חשמלי חסכוני וכמובן שאין כמו אנרגיית השמש לחימום מים, אך מן הסתם דודי שמש בחורף פחות מצליחים לאגור חום מהשמש.

צריכת החשמל גבוה במיוחד? ייתכן כי יש תקלה!

במידה וצריכת החשמל של הדוד שלכם חורגת באופן משמעותי מן הגרף שצרפנו מעלה, כנראה שזמן ההפעלה של הדוד שלכם ארוך מן הרגיל, תוכלו לקרוא במדור התקלות הנפוצות שלנו על בעיות שיכולות להיות בדוד, כמו למשל הצטברות של אבנית, תקלה בגוף החימום, נזילות ועוד. *חשוב לציין כי בתקופת החורף ייתכן כי זמן החימום יהיה ארוך יותר בשל חימום של מים קרים במיוחד.