מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

כמה זמן נשארים מים חמים בדוד

אז כמה זמן דוד שומר על מים חמים? ובכן, התשובה מתחלקת לפי עונות השנה וישנם כמה טיעונים שונים של טכנאי דודים. המשיכו לקרוא וגלו כמה זמן נשארים מים חמים בדוד.

כמה זמן נשארים מים חמים בדוד בחורף?

אז תחילה נסביר, כי התשובה לשאלה כמה זמן נשארים מים חמים בדוד משתנה על פי עונות השנה, כאשר בחורף מן הסתם - הזמן קצר יותר ובקיץ - ארוך יותר. בנושא לשאלה, כמה זמן נשארים מים חמים בדוד בתוקפת החורף (כאשר קר בחוץ), אז תשובת טכנאי הדודים ששאלנו מסרו כי זמן ריאלי הוא בין שעתיים ועד ל-5 שעות. כמובן שככל שהזמן עובר כך המים בדוד ממשיכים להתקרר ויש לנו זמן קצר יותר למקלחת חמה.

כמה זמן דוד שומר על מים חמים בקיץ?

בקיץ הסיפור שונה, כאשר הזמן שהדוד שומר על מים חמים בקיץ יכול להגיע עד ל-12 שעות! שזה נתון מדהים! כמובן, תלוי בתקינות דוד השמש, גודל הדוד ואפילו הסוג. בהמשך נסביר על הפרמטרים שהוספנו כאן וגם נגלה לכם, איזה דוד שמש שומר הכי טוב על מים חמים.
 

דוד שמש בקיץ

הדוד לא שומר על המים לפי הערכה זו, מה לעשות?

הערכות הזמן שהצגנו מעלה מבחינת זמן הישארות מים חמים בדוד בתקופת הקיץ וכן, בחורף, הנם נתונים ממוצעים על פי טכנאי דודים השונים שעובדים עם טופ דודים, במידה והזמנים המוצגים רחוקים מאוד מהנתונים שלכם בפועל, אנחנו ממליצים לכם לבדוק את הדברים הבאים:

האם גודל הדוד משפיע על זמן שמירת מים חמים?

כן, גודל הדוד משפיע על שמירת מים חמים בדוד, ככל שיש יותר נפח, כך התקררות הדוד מהירה יותר, דוד המכיל כ-60 ליטר יתקרר לאט יותר מאשר דוד שמכיל 150 ליטרים, כי איבוד ה"אנרגיה" שלו הוא באחוזים וככל שהזמן עובר - כך התקררות הדוד הופכת מהירה יותר.

איזה דוד שומר הכי טוב עם מים חמים לאורך זמן?

מה שלמעשה שומר עם המים החמים בדוד לאורך זמן הוא ציפוי האימייל וכן, פוליאוריטן מוקצף דחוס אשר מדמה פעולה של  "טרמוס" - אם הדוד ממוקם במסתור כביסה ולא על הגג, בתוספת תקינות וכן, דוד איכותי - ככל הנראה ששמירת מים חמים לאורך זמן אצלו תיהיה גבוה יותר אצל אחרים. אנחנו בטופ דודים יודעים כי כרומגן מספקת דודי שמש איכותיים מאוד בעלי ציפוי אימייל וכן, עם פוליאוריטן מוקצף ודחוס, מה שאומר שהדוד שלהם שומר הכי טוב על המים לאורך זמן.