מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

מהי הטמפרטורה בדוד?

מי שמתעניין בנושא זה, או שהוא סקרן או שהוא לאחר התקנה של דוד ורוצה לדעת לאיזה טמפרטורה לכוון את הטרמוסטט, לנו יש תשובות מקצועיות וגם כאלו אשר יסייעו לכם להעשרת הידע האישי בכל הנוגע למים חמים, דוד והטמפרטורה שלהם.

מהי הטמפרטורה בדוד

על כמה מעלות צריך לווסת את הטרמוסטט בדוד?

טמפרטורת המים החמים בדוד נעה בין 45 - 55 מעלות ועל כך צריך לווסת את הטרמוסטט, למעשה זוהי טמפרטורה אידיאלית השומרת על גוף החימום לאורך זמן ועל מיכל הדוד, כל טמפרטורה מעל אינה מומלצת ואף מסכנת את האדם אשר מתקלח, כאשר ניתן להיחשף אל טמפרטורות שאינן רצויות, אגב כאשר הטרמוסטט לא תקין המצב גם יכול לקרות ולמעשה הדוד לא מפסיק להתחמם, דבר מסוכן מאוד המחייב הזמנת טכנאי לתיקון.

הטמפרטורה המקסימלית בדוד שמש

האמנם ניתן להגדיר בטרמוסטט להגיע גם עד ל-70 מעלות צלזיוס, אך ללא ספק זוהי טעות מסוכנת, ראשית גוף החימום לא יחזיק לאורך זמן ובשנית המתקלחים עשוים להיכוות מעוצמת המים החמים, זה ידוע שאנשים אשר מבינים מעט ויודעים להתעסק עם הטרמוסטט מנסים לעלות את המעלות על מנת להרוויח יותר זמן של מקלחת חמה, הם צודקים במעשה שביצעו, אך זה לא הדרך. גם אם יש לכם מיכל מים קטן, הרתחה שלו ל-70 מעלות תגרום לגוף החימום לההירס ואף למיכל עצמו להינזק ולכן אנו ממליצים שבשום אופן לא תגדירו אותו על מקסימום.
מקלחת במים חמים

מהי טמפרטות המים במקלחת חמה?

כאשר אנו מתקלחים אנו משלבים בין חם וקר, הטמפרטורות הרצויות והנפוצות ביותר אצל גברים נעה בין 37 - 39 מעלות במקלחת ואילו אצל נשים בין 39 - 41 מעלות, אגב המים אשר מתבזבזים במקלחת הם בין 40 - 45 ליטרים, כך שניתן לחשב את כמות המים החמים שנגמרים לעומת נפח הדוד שלכם ובכך להסיק האם קיימת תקלה כלשהי.

*בונוס: טמפרטות מים אידאלית למקלחת בעבור תינוק נעה בין 36 - 38 מעלות, זהה לחום הגוף וניתנת למדידה באמצעות מד חום.