מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

למה דוד מתפוצץ?

דוד השמש שלכם התפוצץ? איך ומתי דבר שכזה יכול לקרות ומה צריך לעשות כאשר הדוד מתפוצץ? כל הסיבות למקרים אלו והתשובות לכך נמצאות כאן ונאספו על ידי צוות הפורטל 'טופ דודים'.

למה דוד שמש מתפוצץ?

דוד מתפוצץ כאשר יש כמות קיטור גדולה בתוכו והיא פשוט גורמת ללחץ אדיר על לרמת הפיצוץ של המיכל, איך דבר כזה עשוי לקרות? כאשר שוכחים את הדוד דלוק הוא פשוט ממשיך לחמם את המים, ישנם מצבים בהם הטרמוסטט תקין וגורם לכך שהחימום ייעצר בטמפרטורה של 45 עד 55 מעלות, כך שלא צריכים להיות אדים רבים ופיצוץ לא אמור להיגרם, אך כאשר הטרמוסטט תקול - כנראה שהמים ימשיכו להתחמם. במצב זה קיים בחלק מן הדודים "פורק לחץ" שתפקידו הוא להוציא את הקיטור כאשר הוא מגיע ללחץ מסוים. אך לעיתים גם הוא לא תקין (או לא קיים כלל) וכך עשוי להיגרם פיצוץ בדוד. כפי שאתם מבינים צריכות להיות 2 תקלות על מנת שדוד יתפוצץ לכן המאורע בהחלט נדיר, אך אפשרי וקורה.

מה לעשות אחרי שדוד חשמל מתפוצץ?

שמעתם בום, ראיתם הרבה אדים ומים? הדוד שלכם התפוצץ. ראשית חשוב לסגור את שיבר המים על מנת שיפסיקו לזרום ולבנוסף מומלץ ואף רצוי להוריד את המפסק של הדוד (גם בלוח החשמל) על מנת שלא ייגרם קצר חשמלי ואף גרוע מכך. פיצוץ בדוד לא מאפשר לנו הרבה ברירות אלא להזמין מתקין או טכנאי דודים שתפקידו יהיה להחליף את הדוד הישן בחדש, למעשה אתם צריכים לרכוש דוד חדש במקום הישן ולהחליפו.

מה עשוי לקרות אם נשאיר את הדוד דולק?

למעט פיצוץ, דברים אחרים יכולים לקרות בהשארת דוד דלוק, ראשית - טרמוסטט הדוד עשוי להתקלקל מהפעלה ממשוכת, גוף החימום עשוי להיבקע ובעצם לההירס לגמריי עד לרמה שהוא לא יכול לתפקד ואף יקצר בכל פעם שנפעיל את הדוד (ולא יחמם). אפשרות נוספת היא נזילה מהדוד מאזור הפלנאג' וכן הלאה. בנוסף בזבוז חשמל שלא לצורך ואף הצטברות אבנית ברמה גבוה מאוד עד לכדי כך שעשויה לגרום לסתימות במערכת החימום.

דוד רגע לפני שתפוצץ

כמה יעלה לטפל בנזק שנגרם לאחר התפוצצות הדוד?

אם מדובר אך ורק במיכל הדוד, תלוי בנפח הדוד אך בגדול מדובר על רכישת דוד חדש שמסתכם בין 1,800 - 3,000 ש"ח (תלוי בגודל וכמובן בסוגו). אם נפגעו דברים נוספים כמו הקולטים, מערכות הצנרת של הדוד ונזק חשמלי, ייתכן כי תצטרכו להוסיף עוד  כ-1,000 - 2,000 ש"ח לתיקון שאר התקלות ורכישה של קולטים חדשים.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה