מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

למה דוד מתפוצץ?

דוד השמש שלכם התפוצץ? איך ומתי דבר שכזה יכול לקרות ומה צריך לעשות כאשר הדוד מתפוצץ? כל הסיבות למקרים אלו והתשובות לכך נמצאות כאן ונאספו על ידי צוות הפורטל 'טופ דודים'.

האם דוד יכול להתפוצץ?

כן, כל דוד יכול להתפוצץ. פיצוץ בדוד קורה כאשר הוא מופעל זמן רב וכשהטרמוסטט ושסתום פורק הלחץ תקולים. ניתן להימנע מפיצוץ של הדוד באמצעות בקרה על ההדלקה והכיבוי של הדוד. בפסקה הבאה נסביר למה דוד שמש מתפוצץ ואיך זה קורה.

 

דוד התפוצץ

למה דוד שמש מתפוצץ?

דוד שמש מתפוצץ בעקבות כל הקיטור שמצטבר בתוך הדוד. הצטברות הקיטור קורית כאשר שסתום פורק הלחץ והטרמוסטט תקולים. תפקידו של השסתום הוא לשחרר את כל הקיטור שמצטבר בדוד כאשר הוא מתחמם. פיצוץ דוד השמש קורה כאשר שוכחים את הדוד דלוק והוא פשוט ממשיך לחמם את המים.

 

באופן תיארותי, הדוד לא אמור להתפוצץ אם הטרמוסטט יהיה תקין מכיוון ותפקידו של הטרמוסטט זה לעצור את החימום של הדוד כאשר הוא מגיע לטמפרטורה שהוגדרה לו. כפי שאתם מבינים צריכות להיות 2 תקלות על מנת שהדוד יתפוצץ - מה שהופך את המאורע לנדיר, אך אפשרי וקורה.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

כמה יעלה לטפל בנזק שנגרם לאחר התפוצצות הדוד?

אם מדובר אך ורק במיכל הדוד, תלוי בנפח הדוד אך בגדול מדובר על רכישת דוד חדש שמסתכם בין 1,800 - 3,000 ש"ח (תלוי בגודל וכמובן בסוגו). אם נפגעו דברים נוספים כמו הקולטים, מערכות הצנרת של הדוד ונזק חשמלי, ייתכן כי תצטרכו להוסיף עוד  כ-1,000 - 2,000 ש"ח לתיקון שאר התקלות ורכישה של קולטים חדשים.

 

מחיר ממוצע לרכישת דוד חדש

מחיר ממוצע לרכישת דוד חדש: 2400 ₪

טווח מחיר גבוה 3000 ₪

טווח מחיר נמוך 1800 ₪

איך יודעים שדוד התפוצץ?

ניתן לדעת שדוד מתפוצץ ברגע ששומעים רעש חזק של פיצוץ שמגיע מהדוד. כשהפיצוץ בדוד מגיע מהצינור המים יהיו קרים והזרם יהיה חלש. במקרה שהגוף של הדוד התפוצץ יהיה ניתן לראות על הגג מים מפוזרים ובמקרה של פיצוץ מהצינור של הדוד יהיה יותר קשה להבחין אם אתם לא טכנאי דודים.

מה לעשות אחרי שדוד חשמל מתפוצץ?

שמעתם בום, ראיתם הרבה אדים ומים? הדוד שלכם התפוצץ. ראשית חשוב לסגור את שיבר המים על מנת שיפסיקו לזרום ולבנוסף מומלץ ואף רצוי להוריד את המפסק של הדוד (גם בלוח החשמל) על מנת שלא ייגרם קצר חשמלי ואף גרוע מכך. פיצוץ בדוד לא מאפשר לנו הרבה ברירות אלא להזמין מתקין או טכנאי דודים שתפקידו יהיה להחליף את הדוד הישן בחדש, למעשה אתם צריכים לרכוש דוד חדש במקום הישן ולהחליפו.

 

דוד שמש התפוצץ

מה עשוי לקרות אם נשאיר את הדוד דולק?

למעט פיצוץ, דברים אחרים יכולים לקרות בהשארת דוד דלוק, ראשית - טרמוסטט הדוד עשוי להתקלקל מהפעלה ממשוכת, גוף החימום עשוי להיבקע ובעצם לההירס לגמריי עד לרמה שהוא לא יכול לתפקד ואף יקצר בכל פעם שנפעיל את הדוד (ולא יחמם). אפשרות נוספת היא נזילה מהדוד מאזור הפלנאג' וכן הלאה. בנוסף בזבוז חשמל שלא לצורך ואף הצטברות אבנית ברמה גבוה מאוד עד לכדי כך שעשויה לגרום לסתימות במערכת החימום.