מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

איזה גודל דוד שמש אתם צריכים?

מתכננים לרכוש בקרוב דוד שמש חדש ולא יודעים איזה גודל מתאים לכם? רוצים לרכוש דוד אשר מספיק לכל המשפחה? הנה המדריך המלא והמקיף שיעשה לכם סדר בבלאגן, גלו איך בוחרים דוד שמש בגודל המתאים לכם.

איזה גודל של דוד אתם צריכים?

כולנו יודעים כי יש לדוד שמש גדלים שונים. לכן, רבים מתלבטים האם הגיע הזמן להגדיל את הדוד הקיים שלהם, האם הגיע הזמן להקטין אותו? ולמעשה לדעת איזה גודל של דוד הכי מתאים למשפחה שלהם. אנחנו ב'טופ דודים' החלטנו לעשות לכם סדר. 
התאמת גודל דוד שמש למשפחה

בחרו בגודל דוד המתאים לכל המשפחה

איזה גודל דוד מתאים לאדם בודד?

דוד בנפח של כ-30 ליטרים, בדרך כלל פועל על חשמל בלבד.


איזה גודל דוד שמש מתאים לזוג?

דוד בנפח 80 ליטרים מספיק ל-2 מקלחות.


דוד למשפחה צעירה זוג וילד

גודל דוד שמש מומלץ למשפחה לזוג + ילד הוא דוד בנפח של כ-120 ליטרים.


איזה דוד מתאים למשפחה עם 4 - 5 נפשות?

הדוד הסטנדרטי בארץ והנפוץ ביותר, בנפח של 150 ליטרים.


זהו הדוד המתאים למשפחה גדולה (5 נפשות ומעלה)

דוד ענקי בנפח של 200 ליטרים, מתאים למשפחות גדולות.*כך הנוסחה פועלת: כל מקלחת של גבר בממוצע צורכת כ-30 עד 35 ליטרים מהדוד, מקלחת של אישה היא בין 35 - 40 ליטרים, כך שבממוצע כל נפש בבית צורכת במקלחת אחת כ-35 ליטרים ועל פי כך ניתן לחשב את כמות הליטרים הדרושים בדוד.

* כתבנו בנפרד על: "כמה עולה לחמם דוד" שם תוכלו לדעת בדיוק כמה עולה לחמם דוד על פי כמות הליטרים שלו וכמה זמן לוקח חימום מלא.
 

* שאלות נוספות על דודים: בקרו גם בעמוד המרכז את כל השאלות הנפוצות על דודי שמש ותוכלו לקבל מידע מפורט ושימושי.

איזה דוד שמש כדאי לקנות?

חשיבות התאמת גודל דוד שמש על פי כמות המקלחות, חשוב מאוד, כאשר חימום מיותר של מים פשוט עשוי לגרום לבזבוז כסף ונחכה הרבה יותר זמן למים חמים, כמו כן - דוד קטן מידי יאלץ אותנו להדליק את הדוד מספר פעמיים ביום על מנת שכולם יוכלו להתקלח במים חמים.

 

ולכן אנו ממליצים לכם על פי כמות הנפשות לרכוש את הדוד המתאים, בנוסף חשוב שתדעו כי דודים בעלי נפח מעל ל-80 ליטרים עדיף שיהיו בעלי מערכת סולארית "דודי שמש" ולא על מנגון חשמל בלבד, דבר אשר יחסוך לכם בהמשך כסף רב.