מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

איך מנקים דוד שמש

רוצים לנקות את דוד השמש בעצמכם ולא יודעים כיצד? מנסים להסיר אבנית מהקולטים? הנה כמה דרכים לביצוע ניקיון ותחזוקה עצמאית לדוד שמש וחשמל כולל טיפול בקולטים מפני אבנית ולכלוך.

מדוע חשוב לנקות אבנית בדוד השמש?

האבנית היא האויב הגדול ביותר של דודי השמש שלנו, היא זאת שלבסוף תגרום לתקלות, לחסור חימום מהיר של מים ועד לרמה שתהרוס לחלוטין את הדוד שלנו, כאשר אבנית מצטברת בכמויות גדולות היא עושה זאת סביב הפלאנג' הפנימי ובעיקר באזור גוף החימום, כאשר היא חוסמת את גוף החימום מלעשות את עבודתו לחמם, הוא מתאמץ יתר על המידה עד לרמה בה הוא נשרף וצריך להחליפו.


אבנית בדוד

כיצד מנקים אבנית בדוד שמש וחשמל?

על מנת לנקות אבנית בדוד השמש או החשמל יש לפרק את הפלאנג' ולרוקן את הדוד, כעת יש לגרוף את האבנית כלפי חוצה מתחתית הדוד ומסביב לגוף החימום, כמובן שכל התהליך יעשה כאשר הדוד מרוקן ממים וללא חשמל. לאחר ניקיון האבנית מומלץ להתקין מסנן אבנית, אשר ישמור על הדוד ללא אבנית לאורך זמן, רצוי להחליף את הסנן בכל חצי שנה לשמירה ואחזקה מירבית על הדוד.

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

מהי החשיבות של ניקיון הקולטים?

קולט מלוכלך עושה חצי עבודה ובעצם אנחנו לא נהנה מהיכולת החימום הסולארית שלו במלואה, כאשר יש אבק ולכלוך על גבי זכוכית הקולט, קרני השמש לא תחדור בצורה מירבית אל הקולטנים עצמם ולא תחמם לנו את המים כפי שצריך, ניקיון הקולטים באופן עצמאי אפשר וקל מאוד וכעת גם נסביר לכם כיצד לעשות זאת.

כיצד לנקות קולטי שמש באופן עצמי?

הפסקה הבאה מיועדת בעיקר לאנשים בעלי גגות שטוחים שהגישה אל הקולטים אפשרית ואינה מסוכנת, אם יש לכם גג רעפים או גג בשיפוע בהם הקולטים נמצאים וקיימת סכנה, אנו ממליצים לא לנסות להתעסק עם הקולטים או הדוד ולהזמין בעל מקצוע אשר יודע כיצד לעשות זאת באופן בטיחותי. על מנת לנקות את הקולטים באופן עצמאי יש להשתמש בסבון כלים או סבון כללי, דלי מים, מגב וסמרטוט, כאשר מקרצפים עם סבון והסמרטוט את הקולט מלמעלה למטה ולאחר מכן בעזרת מים נקיים מסיימים את העבודה.