לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות: 077-6052660
מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

משווים מחירים בין דודי השמש והחשמל וחוסכים בענק!

בשליחת הטופס הינך מאשר את תקנון האתר וקבלת הצעות מחיר. השירות ניתן בחינם!

חשיבות אורך צנרת לדוד

הוספת הודעה חדשה

 • גיא חשיבות אורך צנרת לדוד
  שלום מהקולט שלי יוצא צינור לדוד אבל אורכו כמעט 10 מטר, כשאני חושב על זה בטח לוקח למים 15 שניות להגיע לדוד, למה מיחסים לאורך הצינור משמעות גדולה בחימום המים? נאמר לי שחשוב שיהיה הדוד מעל הקולט, אשמח להסבר ודוגמה לכמה זה באמת משמעותי, הדוד שלי 150 ליטר 5 נפשות (שני ילדים קטנים).
  • טופ דודים RE: חשיבות מיקום הקולטים
   שלום גיא, ישנה חשיבות גם לאורך הצינור וגם למיקום הקולטים אל מול הדוד. כפי שציינת הקולט צריך להיות ממוקם מעל הדוד, הסיבה לכך היא פשוטה. כאשר המים הקרים מתחחמים באנרגיית השמש דרך הקולטים, הם מחפשים את הדרך למעלה.
   כך שמים קרים נמצאים למטה ומים חמים נמצאים למעלה.

   כאשר דוד ממוקם מעל הקולט הוא מקבל את המים החמים ואוסף אותם אל המיכל. כאשר הצינור ארוך הפעולה הזו לא מתבצעת בצורה הטובה ביותר וייקח המון זמן למים החמים להתחמם מאנרגיית השמש.

   בנוסף, צינור באורך של כ-10 מטרים ללא בידוד טוב עשוי לגרום למים להתקרר בדרך אל המיכל.

   אנו ממליצים לך למקם את הקולט מתחת לדוד ולקצר את הצינור ככל שניתן. במצב הנוכחי אתה תהנה ממים חמים מאנרגיית השמש רק כאשר כל המים בקולטים ובמיכל יתחממו לחלוטין, דבר שעשוי לקחת זמן מה. בנוסף, ניתן להתקין משאבת סחרור אשר מניעה את המים כאשר הדוד נמצא מתחת לקולטים ולא מעל היא נחוצה מאוד.

צור קשר עם טופ דודים
השאירו פרטים בטופס או חייגו אל 077-6052660 וקבלו עד שלוש הצעות מחיר במהירות!
בשיחה או בהשארת פרטים באתר הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש.
פרסם באתר טופ דודים
טכנאי דוודים? מתקינים? אם אתם יודעים לספק את השירות המקצועי ביותר והאדיב ביותר - הצטרפו לטופ דודים! ביחד אנו יכולים לתת את השירות הטוב ביותר לגולשי האתר, ולכם שפע של לקוחות רציניים! מלאו את הטופס מטה, או חייגו למוקד: 077-6052660.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתנאי השימוש ותקנון טופ דודים.