מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

מתי מזמינים חשמלאי דודים

דוד הוא מערכת מורכבת למדי ולעיתים אנו נתקלים בתקלות כמו קצר חשמלי במצב בו ישנה תקלה בדוד השמש או החשמל, נדרש להזמין חשמלאי דודים לבדיקת תקינות המערכת ומניעת תקלות שעלולות לסכן חיים.

התגלתה תקלה חשמלית בדוד - למי פונים?

נתקלתם בתקלה חשמלית בדוד? אין ספק כי תצטרכו להיעזר בגורם מקצועי בשביל לתקן אותה. אך זהו בדיוק השלב שבו עולה השאלה - לאיזה בעל מקצוע עליכם להתקשר? תלוי מאוד מה התקלה שאתם חווים. לא כל תקלה חשמלית בדוד, מטופלת על ידי אותו הגורם ואפשר להגיד שישנה הפרדה בין תקלות פנימיות הקשורות לרכיבים במערכת עצמה לבין תקלות חשמל אשר עשויות להיגרם בעקבות בעיות במערכת החשמל הביתית. שני בעלי המקצוע שאמונים על תיקון תקלה חשמלית בדוד הם טכנאי דודי שמש או חשמלאי מוסמך. במדריך זה נסביר כיצד לדעת איזה בעל מקצוע מתקן כל אחת מהתקלות.

 

חשמלאי דודים

חשמלאי דודי שמש לתיקון קצר חשמלי

רבים נוטים לבלבל בין שני התפקידים השונים שקיימים כיום, לכן נעשה מעט סדר בנושא. בעל המקצוע הראשון הוא חשמלאי מקצועי העוסק במתן פתרונות וטיפול במערכת החשמל הביתית, אשר מתקן בין היתר דודי שמש. לעומת זאת, בעל המקצוע השני שעשוי לתת מענה לתיקון הקצר החשמלי הוא טכנאי דודי שמש שמתמחה בתיקון של הדוד עצמו והחלפת רכיבים פנימיים במערכת ובדיקת החיווט החשמלי הפנימי של הדוד. במצב בו הדוד מקצר, נדרש מאיתנו להבין תחילה האם מדובר בתקלה במערכת החשמל או שמש מדובר דווקא בבעיה פרטנית בדוד.

חשמלאי דודים או טכנאי? כך תדעו את מי להזמין

כפי שהסברנו קודם לכן, עלינו להבין מהיכן נובעת התקלה. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא לנסות לאבחן האם הקצר החשמלי נגרם ספציפית בעת הדלקת הדוד או שמא מדובר במקרים בהם נוצר עומס על המערכת החשמלית ועלינו לטפל בכך באמצעות הזמנת חשמלאי.

 

בשביל לבדוק זאת, נסו לאתר בלוח החשמל את המפסק של האיזור בו נמצא דוד השמש. לאחר מכן, כבו את שער המפסקים בבית והפעילו רק את המפסק של הדוד. במידה ועדיין יש קצר חשמלי, כנראה שלא מדובר בעומס חשמלי מאחר וכל שאר המפסקים כבויים. לכן, נוכל להבין שמקור התקלה הוא דוד החשמל עצמו ונזמין במצב זה טכנאי דודים ולא חשמלאי דודים.
 

איזה תקלות פנימיות יכולות לגרום לקצר? למשל בעיה בתרמוסטט או בגוף החימום בשל הצטברות של אבנית מסביבו. בנוסף, הבעיה יכולה להיגרם גם כתוצאה מחיווט לקוי ומגעים רופפים שדורשים תיקון אך בשביל לקבל תשובה חד משמעית נדרש לפתוח את הדוד ולבדוק זאת בצורה מקצועית וויזואלית.

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

השוו מחירים ומצאו חשמלאי דודים באזורכם

באמצעות פורטל 'טופ דודים' ניתן לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות עבור תיקון של תקלות חשמל בדוד שלכם. במידה וחוויתם קצר חשמלי שמקפיץ את החשמל בבית בכל פעם שאתם מפעילים את הדוד, נדרש לאבחן ולבדוק את הסיבות לכך על מנת להבין איזה רכיב להחליף.