לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות: 077-6052660
מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

משווים מחירים בין דודי השמש והחשמל וחוסכים בענק!

בשליחת הטופס הינך מאשר את תקנון האתר וקבלת הצעות מחיר. השירות ניתן בחינם!

מה שצריך לדעת על דודים

כאשר אדם הופך לבעל דירה, הוא מגלה עד מהרה שהוא רכש כמה חפצים מבלי לחשוב על כך כלל. דוגמא מעולה לסוג החפצים הזה הוא דוד חימום המים המשויך לנכס. ראשית עליו לדעת שאם ברשותו בית שנבנה אחרי שנות השמונים והוא ממוקם בבניין שגבהו פחות מעשר קומות - הוא מחויב לפי חוק להתקין דוד שמש. חוק אקולוגי זה נוצר במטרה לחסוך למשק את העלויות הכרוכות בחימום מי רחצה במבנים שניתן להתקין בהם דודי שמש. מכיוון שבארץ השמש זורחת בעוז במרבית שעות השנה מדובר באחד מחוקי הסביבה החשובים שנחקקו בישראל. אם כך, יש לבדוק את הסטטוס של הנכס ולוודא שדודי שמש הותקנו במידת הצורך.

השמש החשמל והגז – חימום המים

לאחר שיושבה השאלה החוקית כדאי לדעת שבימים קרים ואפורים דוד השמש לא יחמם את המים במידה הרצויה. במרבית הבתים מותקנים כיום דודי שמש המשלבים אפשרות לחימום באמצעות חשמל. בנוסף, טכנאי דודי שמש ממליצים לעתים קרובות על התקנת מאיץ חימום אשר יאפשר חימום מהיר יחסית של המים. גוף זה עשוי לגרום לבעיית אבנית, ובכל מקרה בארצנו המים קשים יחסית ומכילים הרבה אבנית. מומלץ להתקין בדודים מכל הסוגים סנן אבנית אשר ימנע צבירה של אבנית בדוד, ובנוסף להקפיד על בדיקות תקופתיות כדי להימנע מתקלות ונזקים. בבתים שבהם החוק מאפשר זאת ניתן להסתפק בדוד חשמלי, למרות שרצוי לזכור שדודים חשמליים צורכים חשמל ומייצרים הוצאה משמעותית למשק הבית. חלופה חדשה יחסית היא החימום באמצעות גז, הדורש התקנה מיוחדת מטעם חברת גז מורשית. היתרון המרכזי של אמצעי חימום זה הוא ייצור מים חמים בצורה מידית, בשפע וללא הגבלה. מצד החסרונות ניתן למנות את העלות היקרה יחסית וכן סיכון מסוים הכרוך בכל שימוש בגז.

בטיחות דודי שמש

אביזר חשוב שתרצו להתקין על דודי שמש הוא שסתום בטיחות: שסתום זה מונע חימום יתר של הדוד אשר עלול לגרום, חלילה, ללחץ יתר בתוך הדוד או לזרימת מים בטמפרטורה חמה מדי שעשויים לגרום לכוויות. נושא נוסף שקשור לבטיחות דודים הממוקמים על הגג הוא עיגון הדוד - יש לוודא שטכנאי דודי שמש מאבטח את הדוד היטב כך שרוחות חזקות לא יעיפו אותו ממקומו. באשר לניצולת מקסימלית של הדוד הקפידו על קולטי שמש נקיים, וכן כדאי לוודא שהדוד מוצב אנכית ולא מושכב על הגג. מקום הצבתם של קולטי השמש ושל הדוד עצמו משפיעים אף הם על רמת תפוקה המים החמים - ככל שתפיקו מהדוד יותר כך יקטן חשבון החשמל שלכם. הגורם האחרון שישפיע על תפוקת המים הוא איכותו של הדוד עצמו.
טכנאי דודי שמש מקצועי ואמין הוא צורך של ממש מכיוון שהשוק משופע ב'חאפרים', בדודים לא איכותיים ובהתקנות פגומות שסופן עגמת נפש לבעל הנכס. נסו לבחור בטכנאי דודי שמש שיבטיח לכם אחריות של כמה שנים על הדוד.
צור קשר עם טופ דודים
השאירו פרטים בטופס או חייגו אל 077-6052660 וקבלו עד שלוש הצעות מחיר במהירות!
בשיחה או בהשארת פרטים באתר הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש.
פרסם באתר טופ דודים
טכנאי דוודים? מתקינים? אם אתם יודעים לספק את השירות המקצועי ביותר והאדיב ביותר - הצטרפו לטופ דודים! ביחד אנו יכולים לתת את השירות הטוב ביותר לגולשי האתר, ולכם שפע של לקוחות רציניים! מלאו את הטופס מטה, או חייגו למוקד: 077-6052660.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתנאי השימוש ותקנון טופ דודים.