לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות: 077-6052660
מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

משווים מחירים בין דודי השמש והחשמל וחוסכים בענק!

בשליחת הטופס הינך מאשר את תקנון האתר וקבלת הצעות מחיר. השירות ניתן בחינם!

מה זה קולטי שמש

חברת טופ דודים מספקת שירותים מתקדמים ופתרונות לחימום מים, במגוון רחב של סוגי דודים, קולטי שמש הם חלק מהשירות שאנו ממספקים, אז למה הם משמשים  ולמה צריך אותם?

אין קולט בלי דוד

דודי שמש הם נוף מוכר שנשקף מכל גג כמעט בארצנו הקטנטונת. ישראל היא אחת המדינות המובילות בשימוש בדודי שמש, מדובר במתקן פשוט אך גאוני. מעבר לחיסכון בחשבון החשמל בסוף החודש, מדובר בתיעול אנרגיית השמש לצורכי חימום המים, תוך חיסכון באנרגיית החשמל הידועה כמזהמת ולא ידידותית לשמירת כדור הארץ. אנרגיה סולרית הפכה בשנים האחרונות לאחד מאבני הדרך הבולטים במגמה הירוקה, ששמה לה למטרה לצמצם את צריכת המשאבים הטבעיים של כדור הארץ, ולהשתמש כמה שיותר בחומרים ממוחזרים. האנרגיה הסולארית נקלטת בקולטי השמש המצויים בדוד, ובכך עוברת התמרה לאנרגיית חום המשמשת אותנו לצורך חימום המים המגיעים למקלחות ולברזים שלנו.

כיצד קולטי שמש משמשים אותנו בחיי היום-יום?

קולט שמש הוא גוף שקוף למחצה שמטרתו לקלוט את אור השמש. אור השמש מהווה בעצם אנרגיה סולארית רבת עוצמה, שבשימוש נבון יכולה לשפר את אורח החיים שלנו ולחסוך לנו מאות שקלים בחודש. דודי שמש משתמשים בקולטי שמש כדי להשתמש באנרגיה הסולארית לטובתנו. קולטי שמש לדוד סופגים את אנרגיית השמש, ומשתמשים בה כדי לחמם את צינור המים שמצוי בתוכם. כל קולט שמש מכיל צינור מפותל שבו זורמים מים בסירקולציה ממיכל המים וחזרה. הצינור עצמו צבוע בצבע שחור, דבר שמושך את קרני השמש ובכך מאפשר חימום מהיר יותר של המים במיכל. בנוסף לכך, המכל עצמו בנוי משתי שכבות של חומר מבודד תרמית, על מנת לשמור את החום שנוצר בפנים ולא לתת לו להתנדף החוצה. המים החמים שהתחממו באמצעות הקולט חוזרים חזרה למיכל, ודוחפים את המים הקרים לעלות במעלה הצינור. בצורה כזו כל המים עוברים תהליך של חימום תמידי ונוצרת מעין חממה ששומרת על החום שלה.

מספר דברים שחשוב לדעת על קולטי שמש

כל קולט שמש חייב להיות מוצב בצורה אופטימלית על גג הבניין, במטרה לנצל עד המקסימום את קרני השמש. בארץ למשל, המצב האופטימלי מושג כאשר הקולט ממוקם בזווית אנכית של 45 מעלות לכיוון דרום. בצורה כזו מגיעים לשיא היכולת של ניצול קרני השמש, ובכך מבטיחים מים חמים כמעט ללא הגבלה במשך חודשי הקיץ. יש לציין כי גם בחורף הקולטים מנצלים את קרינת השמש ובכך מעלים מעט את טמפרטורת המים. בצורה כזו מתאפשר חיסכון חשמלי היות והדוד החשמלי צריך לעבוד פחות קשה כדי להביא את המים לטמפרטורה המתאימה. התקנת דודי שמש נחשבת לפעולה כלכלית ביותר, אך למרות ההוצאה הראשונית, לטווח הארוך מדובר בחסכון משמעותי בחשבון החשמל שלכם. שימו לב שאתם רוכשים דוד שמש וקולטים איכותיים בלבד, בעלי תו תקן ואחריות ארוכת טווח. ניתן למצוא דודים וקולטים זולים יותר בעלי טווח אחריות קצר משמעותית, אך אל תיפלו בפח הזה, היות ותשלמו על כך ביוקר.
צור קשר עם טופ דודים
השאירו פרטים בטופס או חייגו אל 077-6052660 וקבלו עד שלוש הצעות מחיר במהירות!
בשיחה או בהשארת פרטים באתר הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש.
פרסם באתר טופ דודים
טכנאי דוודים? מתקינים? אם אתם יודעים לספק את השירות המקצועי ביותר והאדיב ביותר - הצטרפו לטופ דודים! ביחד אנו יכולים לתת את השירות הטוב ביותר לגולשי האתר, ולכם שפע של לקוחות רציניים! מלאו את הטופס מטה, או חייגו למוקד: 077-6052660.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתנאי השימוש ותקנון טופ דודים.