מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

דוד שמש יתרונות וחסרונות

רוצים לדעת מהם היתרונות של דוד שמש על פני דוד חשמל?
מהו ההבדל בין דוד שמש לדוד חשמל? טופ דודים מרכזת עבורכם יתרונות וחסרונות של דודי שמש, מוזמנים לקרוא.

ההבדלים בין דוד שמש לדוד חשמל

כשאתם באים להחליט איזה דוד עדיף לכם יש להתחשב בכמה פרמטרים. אולם לכאורה דוד שמש תמיד יהיה עדיף, אך במקרים מסוימים כדי לחשוב על דוד חשמל. כיום קיימים דודי שמש כמעט בכול הבתים בישראל . במדינה כמו שלנו שנהנית משפע של שמש ברוב ימי השנה ובייחוד בקיץ שנמשך כמעט חצי שנה, דודי שמש הם פתרון מצוין למים חמים וחסכון בחשמל. אך מה קורה בימי החורף שאין הרבה שמש וצריך להדליק בוילר ולהשתמש בחשמל? כיום קיימים שני סוגי דוד פופלרים : דוד שמש ודוד חשמל. אז מה ההבדלים בניהם באמת והאם יש משהו יותר עדיף?

נושא התקנת הדודים, יתרונות מול חסרונות

ההתקנה של דוד חשמל היא פשוטה וקלה יותר מאשר דוד שמש. לדוד חשמל אין קולטים והוא בנוי ממכל המים ומערכת החימום. את הדוד חשמל לא שמים על הגג אלה קרוב ואפילו בתוך הבית מה שחוסך זמן והרכבה מסובכת. דוד שמש לעומת זאת כבד, יותר בנוי גם מקולטים וחייב להיות מותקן על הגג לקליטה של שמש ההתקנה שלו תעלה יותר כסף וזמן ההתקנה יהיה יותר ארוך. בעניין הזה דוד חשמל עדיף.

צריכת החשמל של דודי החשמל

דוד חשמל כשמו כן הוא, עובד על חשמל. אמנם ההדלקה של גוף החימום לא צריכה להיעשות להרבה זמן כי הדוד קרוב, אך עדיין השימוש בחשמל בכול ימות השנה הוא חיסרון בסוג דוד שכזה. דוד שמש לעומת זאת לא צורך הרבה חשמל, בכול ימות הקיץ ואפילו בימים קרים אך פחות מעוננים הוא יכול לספק מים חמים. לכן כשמדברים על צריכת חשמל, דוד שמש כמובן עדיף וחסכוני יותר למרות שכיום ניתן גם למצוא דוד חשמל חסכוני אשר עושה את העבודה..

מהירות החימום של הדודים

דוד חשמל נמצא קרוב לבית או לרוב המקרים בתוכו ובכך הוא מקצר את זמן הגעת המים החמים למקלחת . להבדיל מדוד שמש שנמצא על הגג ומהירות החימום יותר אטית. אך בקיץ דוד שמש מספק מים חמים ברצף וללא המתנה מה שגורם לו להיות עדיף לפחות בקיץ, פחות בחורף.

תחזוקת דודים

התחזוקה של דוד חשמל יכולה להיות גבוהה יותר כי השימוש בגוף החימום גדול יותר. הדלקת הבוילר בכול ימות השנה יכולה לגרום לבלאי בגוף החימום ולכן התחזוקה גבוהה יותר. לדוד שמש אין הרבה תחזוקה אך יש לזכור כי גם לדוד שמש יש מערכת חשמל שמפעילים בחורף ולכן גם לדוד שמש יכול להיות בלאי כמו לדוד חשמל. בקטגוריה הזאת יש שוויון בין הדודים

מסקנה, לבחור בדוד חשמל או בדוד שמש?

ברוב המקרים נעדיף דוד שמש על פני דוד חשמל אך כמו שראינו גם לדוד חשמל יש יתרונות והשאלה היא מה הצורך שלכם ומה מתאים לכם יותר. כמובן שיש גם את עניין השמירה על איכות הסביבה שדוד שמש עדיף אך זה לא יהיה השיקול המרכזי אלה רק חלק בשיקול האם להתקין דוד שמש או דוד חשמל.