מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

דוד שמש בחורף

בקיץ השמשי של ישראל אין לדודי השמש בעיה לשמור על המים החמים (והאמת גם אין כזה הרבה צורך תמיד). עם זאת בחורף אנחנו מוצאים את עצמו לפעמים עם מקלחות קרות או קצרות שלא באמת מספקות את הצורך שלנו במים חמים. בעמוד שלפניכים תוכלו לראות איך להגביר את היעילות של דודי שמש בחורף, וגם תראו האם סגירת הברז של הדוד יכולה לעזור.

האם דוד שמש יכול לחמם גם בחורף?

קודם כל בואו נתחיל בזה שדוד שמש יכול לחמם גם בחורף. ישראל היא מדינה חמה עם הרבה מאוד שמש, וגם בחורף יש הרבה ימים עם שמש חזקה שדודי השמש שלנו יכולים לנצל על מנת לחמם את המים בבית שלנו.

 

כמובן שהוא יפעל פחות טוב מאשר בקיץ כי אכן יש פחות שמש וגם המים יותר קרים (כי בחוץ יותר קר), אבל זה לא אומר שאי אפשר להשיג שום תועלת מדוד השמש בחורף, במיוחד אם תדאגו לתחזוקה (עליה נרחיב בהמשך המאמר) ואם תעשו שינוי קטן.

 

חורף - דוד שמש פחות מחמם

שינוי קטן שיעזור לדוד השמש לחמם

כיום הזווית של דודי השמש בישראל פונה לכיוון צפון (מכיוון שאנחנו בחצי הכדור הצפוני) על מנת להגביר את החשיפה שלו לשמש בחודשי הקיץ ובכך להגדיל את היעילות שלו. עם זאת מדען מקליפורניה בשם פולינג מצא שיטה לייעל את דוד השמש.

על מנת להגביר את היעילות של דוד שמש בחורף מומלץ לשנות את הזווית שלהם כך שיפנו לכיוון דרום. השינוי הזה יגביר את היעילות שלהם בחודשי הסתיו והחורף ויעזור להם לקלוט יותר שמש. בנוסף כדאי לדאוג לתחזוקה שוטפת כמו ניקוי הקולטים מאבנית.

 

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

תחזוקה שוטפת שתעזור לדוד השמש בחורף בעיקר

כמו שאמרנו הרבה אנשים חושבים שדודי שמש בחורף הם מעט בזבוז כי הם לא מחממים מאוד את המים, אבל למעשה הם פשוט לא מנצלים את הפוטנציאל שלהם. מעבר לכיוון הזווית יש כמה פעולות שתוכלו לעשות על מנת להגביר את היעילות של דודי שמש בחורף:

 • ניקוי קולטים: הקולטים של הדוד נוטים לצבור אבנית וזו הסיבה הנפוצה ביותר לכך שהדוד לא מחמם. זה יכול לקרות לכם גם בקיץ, אז במקרה הזה אל תאשימו את החורף במים הקרים במקלחת שלכם.
   
 • בדיקת יציבות של הדוד על גג: דוד שמש נמצא על הגג והוא חשוף לרוחות חזקות שיכולות לבוא ולנתק את החיבורים של, ולכן חשוב לוודא שהוא נמצא יציב. אפשרות נוספת היא לקשור את הדוד והקולטים כדי להבטיח שלא תהיה בעיה כזו. במידה ותרצו העבודה הזו צפוייה לעלות לכם 500 - 600 ש"ח.
   
 • בדיקה של מערכת החימום: דוד שמש הוא מוצר בשימוש תכוף מאוד, ובנוסף לכך הוא חשוף לשמש לאורך זמן רב. אם הדוד שלכם אצלכם כבר כמה שנים זה הזמן להתחיל להריץ בדיקות שנתיות כדי לבדוק שהדוד, ובמיוחד מערכת החימום, עובד כמו שצריך.
   
 • בידוד של הדוד: אם אין לדוד השמש שלכם בידוד בהחלט כדאי לשים אחד. בנוסף לשכבת הבידוד מומלץ לעטוף אותו בדבק איזולירבנד שחור על מנת למנוע מציפורים לאכול אותו ולמנוע מהשמש שחיקה שלו, מה שיקרה באיזולירבנד לבן.
   
 • גזמו עצים: לפעמים אין בעיה בדוד בכלל והקולטים פשוט לא קולטים את השמש כי היא חסומה מהם. אם יש עצים עם ענפים שחוסמים את השמש מהקולטים דאגו לגזום אותם כדי לתת לדוד השמש שלכם לחמם.
   
 • שקלו התקנה של דוד חדש: זה בהחלט הצעד האחרון, אבל אם יש לכם דוד ישן שלא עובד כל כך טוב כבר בתחילת הסתיו כשמזג האוויר עדיין לא מאוד קר, יכול להיות שזה הזמן להתקין דוד שמש חדש.

 

בעיה אפשרית בדוד מה לעשות?
הצטברות אבנית ניקוי קולטים
ניתוק של הצינורות קשירה של הדוד והקולטים
מערכת חימום ישנה (3 שנים) בדיקה שנתית
מים מתקררים מהר בדוד בידוד עם ספוג ואיזולירבנד
עצים חוסמים שמש מהקולטים לגזום עצים
דוד ישן שלא שווה תיקון התקנה של דוד חדש

האם סגירת ברז דוד שמש בחורף יכולה לעזור?

בבניינים החדשים כל מערכת החימום הסולארית היא של כל הבניין ולא מותאמת לכל דירה בפני עצמה. בגלל זה המים הקרים של השכנים מגיעים למערכת המים של הבית שלנו ובכך מקררת את המים, לכן הרבה אנשים חושבים שסגירת הברז של דוד השמש תעזור להפריד אותם מהמערכת הכללית של הבניין ובכך לשמור על מים חמים.

 

זו פעולה שבעייתי לעשות אותה בצורה ידנית מפני שהיא יכולה לגרום לבעיות במשאבה או בצנרת עצמה. כיום יש טכנולוגיות חכמות שיודעות לחבר ולנתק את הדוד שלכם באופן אוטומטי ולחסוך את האפשרות לתקלות שציינו.

מחפשי טכנאי דוד שמש? ערכו השוואת מחירים

אם החלטתם שאתם רוצים להזמין טכנאי דודי שמש ההמלצה של טופ דודים היא לא לדבר רק עם טכנאי דודי שמש אחד, אלא לדבר עם מספר טכנאים ולקבל מהם הצעות מחיר שונות. השוואת מחירים יכולה לחסוך לכם עד 40% מהמחיר העבודה שתצטרכו.

 

את השוואת המחירים שלכם תוכלו להתחיל ממש כאן ועכשיו. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מחיר מטכנאי דודי שמש בעיר שלכם. דברו איתם, השוו בין המחירים שהם נותנים לכם וחסכו בקלות במחיר.