מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

תיקון קולטי שמש

זקוקים לתיקון של קולטי הדוד? דרכנו ניתן להזמין שירותי תיקון קולטי שמש מכל סוג וגודל תוך ביצוע השוואת מחירים בין טכנאי דודים מומלצים באזורכם. 

תיקון קולטי שמש - אלו התקלות הנפוצות

מבדיקה שערכנו עם מספר טכנאים בתחום, עולה כי אלו התקלות הנפוצות אשר עשויות להיגרם בכל סוגי הקולטים, מכל הגדלים ושל כל החברות הקיימות:

  • נזילה מצינורות הקולט: בתוך הקולט ישנם צינורות שבהם עוברים המים. אם התגלתה נזילה בגג, במקרים רבים היא עשויה להיגרם בעקבות נזילה מאחד הצינורות של הקולט. הנזילה נגרמת מבלאי ושחיקה של הרכיב לאחר תקופה של כמה שנים ולכן כדאי להקפיד על רכישה של קולטים איכותיים ולא להתפשר על מוצר זול.

  • הצטברות של אבנית: אבנית בדוד היא דרך בעייתי והיא עשויה להיווצר בעיקר בין החיבור של הדוד והקולטים עצמם, מה שיוביל לכך שזרימת המים תיחלש ובמקרים קשים תהיה גם סתימה.

  • זכוכית שנשברה: כאשר נשברת זכוכית בקולט, לרוב נאלץ להחליף אותו לגמרי ולא יהיה אפשר לתקן את הזכוכית. מדובר בעלות של כמה מאות שקלים להחלפה.

 

תיקון קולטי שמש

כמה עולה תיקון קולטים לדוד שמש?

העלות של תיקון הקולטים היא יחסית נמוכה וזאת בהנחה שמדובר בתקלה פשוטה כמו ניקוי והוצאת אבנית שהצטברה בקולטים (על ידי שטיפה פנימית שלהם) או החלפת צינורות שנוזלים ומטפטפים. במצבים כאלה, המחיר שיגבה טכנאי דודים מקצועי ינוע בין 200 ש"ח ל-400 ש"ח. כדאי לדעת שהמחיר אמור להיות זהה בין קולטים של יצרנים שונים אך תיתכן תוספת כאשר עבודת התיקון מתבצעת בקולטי שמש על גג רעפים ולא גג שטוח.

מחיר ממוצע לתיקון קולטי שמש

מחיר ממוצע לתיקון קולטי שמש: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

החלפת קולטי שמש או תיקון?

בשביל לענות על שאלה זו, נדרש לבחון את הקולטים ולראות מה מצבם. במקרים בהם מדובר בקולטים ישנים (כאלה אשר קיימים בערך 10 שנים) שווה לשקול להחליפם לגמרי גם אם מדובר בתקלה קטנה שניתן לתקן.

 

הסיבה לכך היא שאנו רוצים להימנע מתקלות נוספות בהמשך שעשויות להיווצר בשל הבלאי הטבעי ולגרור הוצאות נוספות. יחד עם זאת, במקרים שבהם נדרש לטפל באבנית במקום נקודתי או כאשר צריך לתקן נזילה פשוטה ומקומית - אפשר בהחלט להסתפק בתיקון ולא בהחלפת קולטי שמש.

כיצד ניתן לשמור על הקולטים במצב תקין?

בשביל לשמור על הקולטים במצב תקין ולמנוע תקלות עתידיות, מומלץ להזמין ניקוי קולטים מקצועי שעוזר למנוע אבנית שעשויה לגרום כמובן לסתימות בקולט. מומלץ להזמין שירותי ניקוי לקולטים אחת לשנה בערך, בשביל להגיע למצב שלא מצטברת אבנית רבה על המערכת וגם בשביל לטפל בתקלות כשהן קטנות עדיין.

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052660

מזמינים שירות דרך פורטל טופ דודים

כאשר אנחנו מדברים על קולטי שמש, צריך להיעזר בגורם מקצועי שכבר ביצע עבודות של תיקון קולטים בעבר. בעזרתנו, תוכלו להשוות מחירים ולקבל מספר הצעות מחיר שונות, ללא כל התחייבות או עלות, מה שיעזור לכם לבחון את המחירים הקיימים בשוק ולבצע החלטה חכמה על סמך ההצעות שהתקבלו מכל טכנאי וטכנאי.

זקוקים לתיקון קולטי שמש? מצאו טכנאי באזור שלכם: