מחפשים לרכוש או לתקן? תחסכו!

קולטי שמש לדוד

זקוקים להתקנה של קולטי שמש חדשים? נשברה הזכוכית או התגלה פגם בקולטים ואתם זקוקים להחלפתם? צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו עד שלוש הצעות מחיר של מתקינים וטכנאים של קולטי שמש לדוד במחירים משתלמים למדי.

השוואת מחירים בעבור קולטים לדוד שמש

ישנן לא מעט חברות המציעות קולטי שמש המתאימים לדודים השונים הקיימים בענף. רבים מתקשים בעת תהליך בחירת הקולטים גם בשל המגוון הרחב וגם בשל רמות המחיר המשתנות בין התקנה של כל קולט וקולט. על מנת שתדעו מהו הקולט המתאים בעבורכם, שגם עומד בתקציב שלכם, תצטרכו לבצע מספק בדיקות ולהתחיל קודם כל בהשוואת מחירים.

 

תהליך זה יעזור לכם לקבל מידע מנותני השירות ולהתחיל להבין בנושא מעט יותר בנושא. אנו ממליצים לבצע השוואת מחירים בין שלושה טכנאי דודי שמש אשר עוסקים גם בהתקנה של קולטים, כך גם תוכלו לקבל מושג כללי באשר למחירים והעלויות וגם תוכלו לשאול את בעלי המקצוע שאלות מקצועיות באשר לסוגים המומלצים.


קולטי שמש לדוד שמש

אז כמה עולה להתקין, לתקן ולתחזק קולטי שמש?

זכרו, כאשר מדובר על מחיר קולטי שמש, הכל תלוי כמובן בגודל שאתם צריכים. כדאי גם לזכור כי נפח הדוד, כמות הנפשות בבית, וגם זווית השמש הפוגעת בביתכם - יכולים להשפיע על מהירות חימום המים ולכן בחירת הקולטים צריכה להתבצע תוך התייעצות עם גורם מקצועי.

 

כעת, לנושא המחיר: מחירי קולטים לדוד שמש נעים בדרך כלל בין 1000 - 2,000 ש"ח, תלוי בגודל, בסוג ובאיכות. כמו כן, כשאתם זקוקים להתקנה על גג רעפים למשל, יש לקחת בחשבון שהדבר יהיה כרוך בתוספת במחיר. ערכנו בעבורכם מחירון הממחיש את ממוצע המחירים בשוק לשירותים השונים הקשורים לקולטי השמש, בשביל לפשט את התהליך ולספק לכם מידע חיוני שיעזור להגיע להחלטה.

מחירון קולטי שמש

מחיר התקנת קולט שמש לדוד קטן

התקנה של קולט המתאים לדודי שמש בנפח 40 עד 80 ליטרים.


1,100 - 1,450 ש"ח
מחיר התקנת קולטי שמש לדודים גדולים

מיועד לדודי שמש בנפח 180, 200 ליטרים ומעלה.


1,800 - 2,100 ש"ח
מחיר התקנת קולט לדוד ממוצע

מתאים לדודים סטנדרטים החל מ-100 ליטרים ועד לדוד הנפוץ בנפח 150 ליטרים.


1,550 - 1,750 ש"ח
עלות ביקור טכנאי לקולטים

ביקור לאיתור תקלה, בעת הזמנת שירות מחיר הביקור לרוב מתבטל.


180 - 250 ש"ח
ניקוי אבנית ושטיפת קולטים

שטיפת קולטים חיצונית ופנימית לניקוי אבנית ולכלוך מצטבר.


250 - 350 ש"ח
פתיחת סתימה בקולט

הקולט סתום? שירות פתיחת סתימות לקולטים.


300 - 400 ש"ח
תיקון קולט מטפטף

תיקון נזילה מקולט שמש, לרבות החלפת צינור המחבר בינו ובין הדוד או החלפת מחברים.


300 - 400 ש"ח

הדפס מחירון

*המחירון המוצג לעיל הינו למטרת מידע בלבד ואינו מחייב את נותני השירות בפורטל "טופ דודים" לעמוד במחירים המוצגים לעיל.

מהן המידות של קולטי שמש?

הגובה הממוצע של קולטי השמש הוא 1.80 מטר, כאשר במקרים חריגים מגיע גם עד ל-2.2 מטרים, אך לרוב הגובה אחיד. לעומת זאת רוחב הקולטים אכן משתנה לפי נפח הדוד, למשל מידת רוחב של קולט המתאים לדוד 80 ליטרים תהיה לערך 80 ס"מ ולעומת זאת רוחב קולט לדוד 120 ליטרים יהיה כ-מטר. נמשיך ונוסיף כי רוחב קולט לדוד 150 ליטרים הוא כ-1.2 מטר והוא בדרך כלל מתאים גם לדוד 180 ליטרים.

סוגים של קולטים לדוד שמש

בטבלה הזו ניתן ללמוד על הגדלים השונים והסוגים של קולטי השמש:

דגם אורך רוחב גובה מסה כמות לוחות מתאים לדוד
100 (מאה) 1,900 מ"מ 90 ס"מ 80 מ"מ 42 קילוגרמים 1 80 ליטרים
2 150 ליטרים
100 סופר 1,920 מ"מ 90 ס"מ 85 מ"מ 32 קילוגרמים 1 80 ליטרים
2 150 ליטרים
200 (מאתיים) 1,930 מ"מ 90 ס"מ 85 מ"מ 42 קילוגרמים 1 80 ליטרים
2 150 ליטרים
300 (שלוש מאות) 1,910 מ"מ 90 ס"מ 85 מ"מ 43 קילוגרמים 1 80 ליטרים
2 150 ליטרים
400 (ארבע מאות) 1,910 מ"מ 135 ס"מ 85 מ"מ 83 קילוגרמים 1 120 ליטרים
500 (חמש מאות) 1,910 מ"מ 135 ס"מ 85 מ"מ 87 קילוגרמים 1 150 ליטרים
600 (שש מאות) 1,910 מ"מ 120 ס"מ 85 מ"מ 51 קילוגרמים 2 150 ליטרים
700 (שבע מאות) 1,910 מ"מ 135 ס"מ 85 מ"מ 42 קילוגרמים 1 150 ליטרים

רוצה לקבל הסבר כיצד עובד קולט השמש?

תוכל לראות כיצד עובד קולט השמש בסרטון הוידאו המושקע של TAU בנושא אנרגיות מתחדשות:
 

קולטים לדוד שמש: שירותי התקנה, החלפה ותיקון

בין אם מדובר על קולט שמש חדש, תיקון או החלפה ובין אם מדובר על ניקוי פנימי שלו מאבנית או צביעה של חלקים פנימיים, כדאי מאוד לפנות לגורם מקצועי שיודע לבצע את העבודה מבלי לפגוע בקולטים עצמם ולגרום להם נזק. כמו כן, במקרים רבים, ייתכן כי עדיין קיימת אחריות על המוצר ובמידה ותנסו לטפל בו בכוחות עצמכם האחריות לא תהיה תקפה יותר. תיקון של הקולטים יכול לכלול החלפה של זכוכית שנשברה אך גם תיקון של מסגרת הקולט או הצינורות.   מעבר לכך זכרו, כי יש להתאים בין הקולטים לבין דוד השמש, ראו איזה חברה אתם צריכים ולאחר מכן המשיכו עם השוואת המחירים. קיימות מספר חברות המספקות קולטים לדוד שמש כאשר בין החברות המובילות בתחום תמצאו את:  חברת כרומגן, נימרוד, אמישראגז, אמקור, ירדן, אידיאל וגם אור הטבע.

טכנאי דודים זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון:

החלפת קולטים לדוד שמש על פי התקן

ישנה חשיבות מכרעת לתהליך התקנה נכון של הקולטים בעוד המיקום המקובל והיעיל ביותר הוא כיוון של הקולטים  דרומה, בזווית של 30 מעלות לקרקע כך הקולטים חשופים לכמות אור השמש המירבית במהלך היום. מתקין קולטים מיומן, יבדוק היטב היכן למקם את הקולט וינסה להימנע ממצבים בהם יוטל על הקולט צל מאלמנטים שונים בגג, מה שעשוי לפגוע בעבודתו.

כיום יש בארץ המון יצרנים ומגוון דגמים באיכויות שונות, בעוד אפשר להגיד כי הדגמים האיכותיים יותר הם דגמים ישראליים. נמליץ לכם לבצע בדיקה גם במחירון הדודים באתר שלנו ולבדוק עלויות להתקנה לפי סוג הדוד הקיים.

קולטי שמש סולאריים, רגיל או כפול?

גם אתם רוצים לחסוך במחירי החשמל שרק עולים ועולים? קולטי שמש סולאריים הם פתרון נוח ואיכותי ברמה אחת מעל כולם. ישנם קולטים בודדים וקולטים כפולים, אשר עשוים מחומרים שונים, וכיום החוק מחייב שימוש בהם וזהו מוצר חובה בכל בית אב. שימוש בקולט כפול כמובן נקבע בהתאם לנפח הדוד הקיים אצלכם והחל מדוד בנפח של 120 ליטרים, מומלץ להשתמש בקולטי שמש כפולים ולא בקולט בודד.

שאלות נפוצות על התקנת קולטי שמש

הנה מספר שאלות נפוצות שנשאלנו על ידי גולשי האתר באשר להתקנת קולטי שמש לדוד. מתחת לכל שאלה, תוכלו למצוא כמובן את התשובה של המומחים שלנו ולקבל מידע חשוב וחיוני:

כמה שנים מחזיק קולט שמש סטנדרטי?

בדרך כלל קולט שמש אמור להחזיק מעמד במצב טוב ותקין במשך 10 עד 14 שנה אך הדבר עשוי להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ואיכות הקולט.


מה עדיף, קולטי ברזל או קולטי נחושת?

תלוי היכן אתם מתגוררים. קולטים מנחושת הם הנפוצים יותר בארץ והם נחשבים לאיכותיים ביותר אך קולטי ברזל (סקדיול) יתאימו באזורים קרים יותר מכיוון שהם עמידים יותר לטמפרטורות נמוכות.


מתי נדרש להחליף את הקולט?

כאשר צינורות המים של הקולט התפוצצו או נסתמו בעקבות הצטברות של אבנית.


סוגי קולטי שמש מומלצים

היצרנים הבולטים כמו שניתן לראות הם אמישרא גז, ירדן, נימרוד, כרומגן ואמקור אך ניתן למצוא יצרנים נוספים של קולטי שמש כמו אור הטבע, סקדיול, פאר, אידיאל, געש, טל סחר, קיבוץ מגן ושביט.

קולטי שמש אמישרגז קולטי שמש אמקור מחיר מבצע קולט שמש ירדן קולטי שמש נמרוד קולטי שמש כרומגן
אמישראגז אמקור ירדן דודי שמש נימרוד כרומגן
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה